Prof. Robert Joseph Cava z Uniwersytetu Princeton z kolejnym wykładem na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-10-16

Prof. Robert Joseph Cava z Uniwersytetu Princeton z kolejnym wykładem na PG

prof. CavA
Fot. ze zbiorów PG 
W kolejnym wykładzie przeznaczonym dla studentów z Politechniki Gdańskiej, prof. Robert Cava, naukowiec z Uniwersytetu Princeton, zaprezentuje temat "Potential materials for quantum applications". 

Tak wcześniejsze, jak i tegoroczna wizyta naukowca z Uniwersytetu w Princeton, jest efektem wieloletniej współpracy między kierownikiem ZSSUE, prof. Tomaszem Klimczukiem a prof. Robertem J. Cavą. Nadchodzące spotkanie odbędzie się w ramach zadań realizowanych w projekcie HARMONIA NCN, pt. Nowe materiały wykazujące elektronowe i magnetyczne korelacje.

Kiedy?

Wtorek, 17 października, godz. 13.15

Gdzie? 

Budynek A Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki (nr 41), audytorium 1. 

Profesor Robert J. Cava jest autorem niezliczonych artykułów naukowych opublikowanych w najlepszych czasopismach międzynarodowych, jak Nature Communications. Profesor Cava ukończył studia z zakresu Inżynierii Materiałowej na MIT, tam też obronił swoją pracę doktorską. Obecnie jest profesorem chemii Russell Wellman Moore zatrudnionym na Uniwersytecie Princeton. Kierowana przez niego grupa badawcza zajmuje się nowymi niemolekularnymi nieorganicznymi związkami stałymi o interesujących własnościach elektrycznych i magnetycznych.

455 wyświetleń