Rozproszone systemy komputerowe. WETI zaprasza na wykład otwarty | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-30

Rozproszone systemy komputerowe. WETI zaprasza na wykład otwarty

wykład
Prof. Marteen van Steen. Mat. WETI
Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład prof. Marteena van Steen z Uniwersytetu w Twente w Holandii pt. „A view on the past, present and future of distributed systems”.

Wykład odbędzie się 9 listopada , w godz. 14.00-16.00 w Audytorium nr 2, budynek WETI B.

Prof. Marteen van Steen jest dyrektorem naukowym Digital Society Institute na Uniwersytecie w Twente i odpowiada za kształtowanie programu tej uczelni w zakresie cyfryzacji. Zasadniczą dziedziną jego badań są rozproszone systemy komputerowe, którymi zajmuje się naukowo od 35 lat. Jest współautorem podręcznika o systemach rozproszonych, obecnie w czwartym wydaniu. Dotychczasowe badania profesora obejmowały zróżnicowaną tematykę, od obiektów rozproszonych, usług lokalizacyjnych, protokołów epidemicznych, dostarczania i replikacji treści aż po bezprzewodowe systemy rozproszone oraz systemy bezpieczeństwa.