Święto Dydaktyki na Politechnice Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-10-11

Święto Dydaktyki na Politechnice Gdańskiej

grafika Święta Dydaktyki
Po raz pierwszy na Politechnice Gdańskiej odbędzie się gala Święto Dydaktyki. To nowe wydarzenie, podczas którego co roku 14 października, społeczność PG będzie celebrować bycie nauczycielem akademickim i świętować wspólnie sukcesy w obszarze dydaktyki. Podczas gali docenieni zostaną najaktywniejsi nauczyciele akademiccy w obszarze innowacyjnej dydaktyki i wysokiej jakości kształcenia.

Oglądaj online - transmisja od godziny 17.30

Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 14 października w godz. 17.30-21.00 w Auli w Gmachu Głównym. W programie m.in.:

• podsumowanie 3. edycji Konkursu Innowacji Dydaktycznych, którego celem jest opracowanie i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań dydaktycznych. Granty na realizację 11 najbardziej innowacyjnych rozwiązań w obszarze nowoczesnej dydaktyki akademickiej przyznano po raz trzeci.
  • podsumowanie programów szkoleń certyfikowanych 2022/2023
  • podsumowanie programu otwartych szkoleń „Dydaktyczne Piątki” 2022/2023, czyli cotygodniowych szkoleń metodyczno-narzędziowych dla nauczycieli akademickich
  • docenienie doktorantów biorących udział w programie wsparcia studentów pierwszego roku w uczeniu się fizyki „Łatfizna”
  • po raz szósty przyznanie tytułu „Przyjaciela CNE”
  • wręczenie statuetek najlepszym nauczycielom PG w programie doceniania wykładowców  zgłoszonych przez studentów eduSHARE 2023.

Więcej informacji nt. wydarzenia można uzyskać w Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Gala będzie transmitowana na żywo na kanale YouTube PG