Badaczka z Holandii z otwartym wykładem na PG | Politechnika Gdańska

Badaczka z Holandii z otwartym wykładem na PG

Helena Solman
Fot. mat. CMEW
Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG zaprasza studentów, doktorantów i pracowników na wykład otwarty pt. „Cyfryzacja i zarządzanie energią wiatrową: wezwanie do interdyscyplinarnych badań i innowacji”. Wygłosi go dr Helena Solman, badaczka z Environmental Policy Group na Uniwersytecie Wageningen w Holandii.

We wrześniu tego roku, z inicjatywy Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG oraz Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej, na naszej uczelni odbyła się konferencja Baltic Windustry. Na Politechnice Gdańskiej spotkali się naukowcy, eksperci, inwestorzy i przedstawiciele firm z branży offshore.

Wykład otwarty dr Heleny Solman to kolejne działanie centrum, mające na celu przybliżyć i upowszechnić zagadnienia związane z morską energetyką wiatrową.

Kiedy?

Czwartek, 16 listopada, godz. 13:30

Gdzie?

Aula 211, Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (budynek 40) [zobacz na mapie]

Dr Helena Solman jest badaczką w Environmental Policy Group na Uniwersytecie Wageningen w Holandii. Jej badania koncentrują się na tym, jak cyfryzacja kształtuje przejście na energię wiatrową. W szczególności jej badania pokazują, w jaki sposób i w jakim stopniu technologie cyfrowe pomagają sprostać szeregowi społecznych, technicznych i środowiskowych wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem energetyki wiatrowej zarówno na lądzie, jak i na morzu.