Mikołajki na PG tuż, tuż. Wspólnie zbudujmy świąteczne Eko-inki | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-17

Mikołajki na PG tuż, tuż. Wspólnie zbudujmy świąteczne Eko-inki

Ekoinka
Święta bez choinki są jak plaża bez słońca. Ale kto powiedział, że choinka musi być wyciętym z plantacji drzewkiem? Dlatego w tym roku na Politechnice Gdańskiej stwórzmy razem Eko-inki, alternatywne świąteczne drzewka w duchu zero-waste. Najciekawsze i najbardziej kreatywne projekty zostaną nagrodzone.

Zapraszamy całą społeczność akademicką do włączenia się w tę akcję i wspólne budowanie. Wystarczy pomysł, trochę kreatywności i znalezienie materiałów, z których można zrobić drzewko, a których na uczelni nie brakuje. To mogą być metalowe rurki, szklane probówki, których już nikt nie używa, sznurki, linki i wszystko to, co przyjdzie do głowy, a zalega gdzieś nieużywane.

Masz już pomysł i oczami wyobraźni widzisz swoją Eko-inkę na placu przed Gmachem Głównym? To najważniejsze, a teraz szczegóły:

Zbierz zespół

Jednostkę mogą reprezentować maksymalnie dwa zespoły: studencki/doktorancki i pracowniczy. Zespoły mogą liczyć maksymalnie 15 osób każdy.

Do 30 listopada zgłoś projekt

W terminie od 17 do 30 listopada aktywny jest specjalny formularz, w którym prosimy o najważniejsze informacje:

- imię i nazwisko lidera zespołu
- nazwa jednostki

- liczebność zespołu
- wykaz materiałów, z których będzie budowana Eko-inka

Na podstawie tego wykazu przygotujemy podstawowe narzędzia oraz materiały takie jak: drewno, sznurki, śrubki, gwoździe, które będą czekały na miejscu. Pozostałe, unikatowe materiały powinny pochodzić z zasobów danej jednostki – w duchu eko i zero waste! Zgłoszenie jest wymagane, by wziąć udział w zabawie. 

Ważne! Można będzie zakupić dodatkowe materiały, jeśli są one  niezbędne do wykonania projektu, w kwocie do 300 zł brutto. Wydatek będzie pokryty z rezerwy rektora, na podstawie noty księgowej wystawionej dla Biura Rektora przez jednostkę, z której pochodzi zespół.

Zgłoś projekt

Budujemy w Mikołajki

Zespoły, które zgłoszą swój projekt, zapraszamy 6 grudnia na plac przed Gmachem Głównym. Jeśli pogoda nie będzie nam sprzyjać, spotkamy się na Dziedzińcu Heweliusza.

9.00 – 13.00 – czas na budowanie

Warto zaplanować wcześniej, ile czasu zajmie realizacja pomysłu. Można zacząć już o godz. 9.00, można później. Ważne by wszystkie projekty były gotowe na godzinę 13.00. Należy pamiętać by wysokość choinkowych budowli nie przekraczała 1,5 m. Choinki mogą być już częściowo skonstruowane wcześniej i dokańczane 6 grudnia. Prosimy jednak by nie przynosić skończonych projektów. Wspólne budowanie przy dźwięku świątecznych piosenek, pod okiem Mikołaja i z piernikową przekąską, to jeden z najważniejszych elementów tej zabawy.

W tym dniu odbędzie się uroczyste posiedzenie Senatu PG, które rozpocznie się o godz. 11.15. Dlatego do dyspozycji budujących są aż 4 godziny, by móc uczestniczyć w obu tych wydarzeniach.

13.00 – 14.00 – prezentacje Eko-inek i wybór najciekawszych projektów. W tym terminie obowiązują godziny rektorskie. 

Nagrody

Zostaną przyznane wyróżnienia: nagroda Kolegium Rektorów oraz nagroda publiczności. Zwycięskie zespoły otrzymają voucher do restauracji w Centrum Szkoleniowo – Rehabilitacyjnym Politechniki Gdańskiej Eureka, na organizację spotkania wigilijnego lub noworocznego.

Choinki upiększą plac przed Gmachem Głównym lub wnętrze budynku.

Pełna agenda wspólnego świętowania Mikołajek już wkrótce. Ale już dzisiaj możemy zapowiedzieć, że  nie zabraknie różnych atrakcji i świątecznej atmosfery. Zobacz jak było w zeszłym roku.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!

Pytania?

Dział Promocji i Biuro Prasowe
e-mail: promocja@pg.edu.pl
tel.: + 48 58 347 29 38

1742 wyświetleń