Najlepsi z najlepszych w regionie. PG z nagrodą Orzeł Pomorski | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-30

Najlepsi z najlepszych w regionie. PG z nagrodą Orzeł Pomorski

Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG z dyplomem i statuetką Orzeł Pomorski 2023. Nagrodę wręczył Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego w latach 2010-2014. Laudację wygłosiła Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezeska Grupy NDI. Fot. materiały Magazynu Pomorskiego
Prof. Krzysztof Wilde, rektor PG z dyplomem i statuetką Orzeł Pomorski 2023. Nagrodę wręczył Jan Kozłowski, marszałek województwa pomorskiego w latach 2010-2014. Laudację wygłosiła Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezeska Grupy NDI. Fot. materiały Magazynu Pomorskiego
Za nami gala plebiscytu pomorskiego biznesu „Orzeł Pomorski”. Wśród tegorocznych laureatów znalazła się Politechnika Gdańska, która otrzymała nagrodę za konsekwentną realizację strategii rozwoju jako nowoczesnej, europejskiej uczelni technicznej oraz inicjatora przedsięwzięć i projektów zauważanych w Polsce i na świecie. Statuetkę odebrał rektor uczelni prof. Krzysztof Wilde.

Wydarzenie odbyło się w piątek, 24 listopada w Dworze Artusa w Gdańsku. Organizatorem plebiscytu jest redakcja Magazynu Pomorskiego, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego.

– To dla nas ogromny zaszczyt i duża radość znaleźć się w tak zacnym gronie laureatów tej prestiżowej nagrody. Słowa uznania należą się całej społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej – mówi prof. Krzysztof Wilde, rektor PG. – Na przestrzeni ostatnich czterech lat, więc w bardzo krótkim czasie, wspólnie osiągnęliśmy bardzo dużo. Jesteśmy drugą uczelnią badawczą w Polsce, jako jedna z zaledwie dziesięciu szkół wyższych w kraju. Dołączyliśmy do prestiżowego grona wiodących uczelni technicznych w Europie – do konsorcjum ENHANCE – gdzie naszym partnerem jest chociażby uczelnia ETH Zurich. Razem z Uniwersytetem Gdańskim i Gdańskim Uniwersytetem Medycznym utworzyliśmy Związek Uczelni im. Daniela Fahrenheita, czyniąc z Gdańska i naszej uczelni znacznie silniejszy i bardziej rozpoznawalny ośrodek akademicki.

– Politechnika Gdańska jest sprawnie i dobrze zarządzaną jednostką – mówiła Małgorzata Winiarek-Gajewska, prezeska Grupy NDI, która wygłosiła laudację towarzyszącą wręczaniu nagrody dla PG. – Zawsze miała szczęście do osób, które nią kierowały i zarządzały. JM Rektor, prof. Krzysztof Wilde jest z jednej strony wybitnym naukowcem, członkiem korespondentem Polskiej Akademii Nauk, a z drugiej osobą pełną wigoru, pasji do tego, co robi. Jego wizja kontynuowania rozwoju Uczelni w kierunku uniwersytetu badawczego i wprowadzenia go do grona wiodących jednostek naukowych na świecie jest nad wyraz czytelna i znalazła wyraz uznania i poparcia całej społeczności akademickiej Politechniki Gdańskiej.

Statuetką Orła Pomorskiego od lat nagradzane są osoby i instytucje, które podejmują istotne działania na rzecz lokalnej gospodarki, społeczności, kultury i sportu.

W tym roku prestiżową nagrodę Orłów Pomorskich przyznano już po raz XVIII. Podczas gali statuetkami – zaprojektowanymi przez gdańską rzeźbiarkę Katarzynę Konieczną – uhonorowanych zostało łącznie 12 wybitnych osobistości, firm i instytucji z naszego regionu. Udział w uroczystości wzięli przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i senatorowie z regionu, a także przedstawiciele środowisk biznesowych, sportowych i naukowych.

574 wyświetleń