PG w mediach. Najcenniejszy pokarm pod lupą badaczek, studencka wyprawa do Brazylii i TEDx | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-11-20

PG w mediach. Najcenniejszy pokarm pod lupą badaczek, studencka wyprawa do Brazylii i TEDx

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 13-19 listopada w mediach ukazały się 554 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Program „Inżynierowie przyszłości”

„Inżynierowie przyszłości” to nowy program skierowany do uczniów oraz nauczycieli liceów i techników. Jego celem jest wsparcie rozwoju uzdolnionej młodzieży. Program otrzymał patronat rektora Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztofa Wildego.

TVP Gdańsk

Ekstremalna wyprawa studenta PG

Tytus Chmielewski, student budownictwa z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, w ramach wygranej w konkursie WILiŚ ADVENTURE 2023, odbył podróż rowerową przez brazylijską dżunglę, z Kurytyby do Rio de Janeiro. O jego przygodach pisze m.in. portal Trójmiasto.pl. Tytus był również gościem piątkowego wydania programu „Pytanie na śniadanie” w TVP 2.

Trójmiasto.pl

Najcenniejszy pokarm

Nowa metoda naukowczyń Politechniki Gdańskiej dotycząca przechowywania i konserwowania mleka kobiecego, niezwykle cennego dla każdego hospitalizowanego noworodka, pozwoli na zachowanie większej ilości niezwykle cennych składników bioaktywnych, których nie może zastąpić żadna sztuczna mieszanka.

TVP Gdańsk (materiał rozpoczyna się ok. 11 min. 51 sek.)

Refleksje po konferencji Ars Docendi

We wrześniu w Krakowie odbyła się konferencja Ars Docendi, skierowana do osób zainteresowanych budowaniem kultury jakości w szkołach wyższych, profesjonalizacją roli nauczyciela akademickiego oraz rozwojem kompetencji dydaktycznych pracowników uczelni. Na łamach Forum Akademickiego refleksjami z wydarzenia dzieli się m.in. prof. Joanna Mytnik, dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji PG.

Forum Akademickie

TEDx na Politechnice Gdańskiej

Już w najbliższą sobotę na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja naukowa, przeprowadzona w wyjątkowym, popularnym na całym świecie formacie TEDx. Wydarzenie zapowiadają lokalne media, w tym:

Trójmiasto.pl Dziennik Bałtycki

105 wyświetleń