PG w mediach. O „kłamstwach AI” i aktywnych doktorantach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-27

PG w mediach. O „kłamstwach AI” i aktywnych doktorantach

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 20-26 listopada w mediach ukazały się 493 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Nowa metoda przechowywania pokarmu w bankach mleka

Po raz kolejny media poinformowały o nowej metodzie przechowywania i konserwowania kobiecego mleka, opracowanej przez naukowczynie Politechniki Gdańskiej. W minionym tygodniu materiał na ten temat wyemitowano w „Panoramie” TVP 2, a także w programach informacyjnych lokalnych oddziałów TVP w tym w Warszawie, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie czy Rzeszowie.

„Panorama” TVP 2 (materiał rozpoczyna się ok 3 min. 30 sek.)

„Kłamstwa” sztucznej inteligencji

W minionym tygodniu prof. Jan Kreft z Wydziału Zarządzania i Ekonomii gościł na konferencji odbywającej się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, gdzie wygłosił wykład inauguracyjny „Gdy sztuczna inteligencja kłamie. Dziennikarstwo w poszukiwaniu prawdy”. Temat ten był również przedmiotem rozmowy na antenie Radia Lublin.

Radio Lublin

Aktywni doktoranci z PG

W Zabrzu odbyła się Gala PRODOK 2023, podczas której nagrodę w kategorii Aktywny Samorząd Doktorantów zdobyła Rada Samorządu Doktorantów Politechniki Gdańskiej.

Forum Akademickie

Współpraca WIMiO PG z Kongsberg Maritime

Branżowe portale informują o porozumieniu, które zawarły Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej oraz Kongsberg Maritime CM Sp. z o. o.

Gospodarka Morska Portal Morski

Ekstremalna wyprawa studenta PG

Tytus Chmielewski, student budownictwa z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej, w ramach wygranej w konkursie WILiŚ ADVENTURE 2023, odbył podróż rowerową przez brazylijską dżunglę, z Kurytyby do Rio de Janeiro. O jego przygodach pisały portale internetowe, w tym np. Trójmiasto.pl, a sam Tytus był gościem programu „Pytanie na śniadanie” w TVP 2. Tym razem o jego wyczynie mogli usłyszeć słuchacze Radia Chili ZET, a artykuł poświęcony wyprawie przygotował Gdańsk.pl.

Gdańsk.pl