PG w mediach. Ranking uczelni, nowy sposób utrwalania kobiecego mleka i Ironman z PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-06

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 30 października a 5 listopada, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 1461 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

PG najchętniej wybieraną uczelnią przez maturzystów w rankingu MEiN

Ponad 3 tys. więcej zgłoszeń w tegorocznej rekrutacji na studia na Politechnice Gdańskiej i powrót na 1. miejsce wśród najchętniej wybieranych uczelni publicznych w Polsce. Ministerstwo Edukacji i Nauki podało rankingu najpopularniejszych uczelni, o czym poinformowały ogólnopolskie i lokalne media.

Trójmiasto.pl Wyborcza.pl Trójmiasto Radio Gdańsk Nauka w Polsce Polskie Radio Czwórka

Innowacyjna metoda utrwalania mleka kobiecego opracowana przez naukowczynie z PG

Nowy sposób przechowywania i konserwowania mleka pozwoli na zachowanie większej ilości niezwykle cennych składników bioaktywnych, których nie może zastąpić żadna sztuczna mieszanka. O metodzie opracowanej na naszej uczelni informowały:

Trójmiasto.pl Radio Gdańsk

Rozstrzygnięto konkurs na projekt Muzeum Westerplatte

Ogłoszono wyniki konkursu na projekt Muzeum Westerplatte, które powstać ma do 2027 roku. Przewodniczącą sądu konkursowego była prof. Lucyna Nyka, dziekanka Wydziału Architektury PG.

Onet Dziennik Bałtycki

TVP Gdańsk (wypowiedź prof. Nyki zaczyna się ok. 3 min. 10 sekundy)

Sukces studenta PG w zawodach Ironman Florida

Kacper Stępniak zajął znakomite, drugie miejsce w zawodach Ironman Florida, rozgrywanych w USA.

Polskie Radio Czwórka

Rowerem przez Brazylię

Tytus Chmielewski, student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska, jest laureatem konkursu WILiŚ Adventure. W ramach niego zaplanował sześciotygodniową wyprawę rowerową przez Brazylię. O jego przygodzie usłyszeć można było na antenie radia TOK FM.