PG w mediach. Zapotrzebowanie na inżynierów, działania na rzecz klimatu | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-11-13

PG w mediach. Zapotrzebowanie na inżynierów, działania na rzecz klimatu

grafika PG w mediach z datą 6-12.02
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 6-12 listopada w mediach ukazało się 581 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

O kształceniu kadr na potrzeby rynku

Dr Barbara Wikieł, prof. PG, prorektorka ds. studenckich PG w programie „O pracy po pracy” w TVP3 Gdańska opowiadała o możliwościach, jakie dają studia na Politechnice Gdańskiej w kontekście potrzeb rynku pracy, o tym dlaczego warto kontynuować studia na drugim stopniu oraz o atrakcyjnej ofercie akademików.

TVP3 Gdańsk

[odcinek 6.11, o PG od ok. 16:54 min.]

PG liderem popularności wśród maturzystów

Politechnika Gdańska wróciła na 1. miejsce wśród najchętniej wybieranych uczelni publicznych w Polsce. Artykuły na ten temat ukazały się w papierowym wydaniu „Dziennika Bałtyckiego” oraz „Gazety Wyborczej Trójmiasto”.

Nowa metoda konserwowania i przechowywania mleka kobiecego

Naukowczynie z PG opracowały innowacyjną metodę utrwalania mleka kobiecego. Temat ten kolejny tydzień wzbudza zainteresowanie mediów. O rozwiązaniu wypracowanym na PG informowały ostatnio m.in.:

Gdansk.pl Radio Eska

Działania na rzecz klimatu

Uczniowie dziewięciu szkół średnich zmierzyli się w drugiej edycji Wielkiego Testu Wiedzy o Klimacie zorganizowanego przez „Gazetę Wyborczą” na Politechnice Gdańskiej. W wydarzeniu wzięły udział: dr Barbara Wikieł, prof. PG, prorektorka ds. studenckich PG i Magdalena Olczyk, prodziekan ds. współpracy międzynarodowej i rozwoju Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

Wyborcza.pl

Ekstremalna wyprawa studenta PG

Tytus Chmielewski, student budownictwa na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska w ramach wygranej w konkursie WILiŚ Adventure obył rowerową podróż po Brazylii. O wyprawie informowano na antenie Radia TOK FM, Radia Złote Przeboje i Radia Pogoda.