Unia Studentów Fahrenheita | Politechnika Gdańska

Unia Studentów Fahrenheita

Dużo ludzi w rządku
fot. GREGMAR
Z inicjatywy i dzięki zaangażowaniu społeczności studenckiej,  10 listopada została powołana Unia Studentów Fahrenheita.

Misją Unii jest zapewnienie wsparcia w zakresie komunikacji, współpracy i integracji środowiska studenckiego trzech uczelni tworzących Uczelnie Fahrenheita.

Ambasadorzy i założyciele Unii zostali powołani spośród delegatury Uczelnianego Samorządu Studenckiego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej oraz Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

Pierwszymi Ambasadorami FarU zostali:

Aleksandra Drzycimska,
Bartosz Chojnacki,
Hubert Czyż
Dorota Nagórska,
Michał Bystram,
Marta Muchewicz,
Piotr Patalas,
Karolina Mosakowska,
Michał Brancewicz.

Rolą Ambasadorów Unii Studentów FarU jest aktywne przyczynianie się do kształtowania pozytywnego klimatu akademickiego, inicjując i wspierając projekty z zakresu edukacji, zdrowia, kultury oraz innych przedsięwzięć służących dobru społeczności studenckiej.

W spotkaniu założycielskim uczestniczył prof. Marcin Gruchała, przewodniczący Zgromadzenia Związku Uczelni w Gdańsku im. D. Fahrenheita, rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Jakub Kraszewski, dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego – gospodarz spotkania, dr Barbara Wikieł, prorektorka ds. studenckich Politechniki Gdańskiej oraz prof. Adriana Zaleska-Medynska i Katarzyna Zygmunt – dyrekcja Uczelni Fahrenheita.

Koncepcje Unii zaprojektował wspólnie z pierwszymi ambasadorami Dariusz Rystwej z Zarządu Uczelnianego Samorządu Studenckiego GUMed.