Asfalt oczyszczający powietrze i innowacyjny robot socjalny [PG w mediach] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-18

Asfalt oczyszczający powietrze i innowacyjny robot socjalny [PG w mediach]

grafika PG w mediach
W dniach 11-17 grudnia w radiu, telewizji oraz portalach internetowych, a także w mediach społecznościowych ukazało się łącznie 548 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej wybrane materiały, które ukazały się w mediach w minionym tygodniu.

Testują asfalt, który oczyści powietrze

Koło Ostródy wybudowany został pierwszy odcinek drogi pokrytej asfaltem, który ma oczyszczać powietrze z samochodowych spalin. Technologię opracowało Centrum badawczo-rozwojowe koncernu Orlen we współpracy z naukowcami z PG. Informacja na ten temat ukazała się m.in. w Radiu ZET i Radiu Eska oraz w Internecie na:
Onet.pl Interia.pl  Polskie Radio 24 Auto Świat Trojmiasto.pl

Innowacyjny robot wspierający dzieci z autyzmem

Projekt „Affective loop in Socially Assitive Robotics as an intervention tool for children with autism” z Politechniki Gdańskiej znalazł się wśród laureatów nagrody EDUinspiracje. O projekcie, który został doceniony w kategorii „Wyrównywanie szans”, opowiedziała „Perspektywom” dr hab. inż. Agnieszka Landowska, prof. uczelni, pomysłodawczyni przedsięwzięcia i jego pierwsza kierownik z ramienia PG.

Perspektywy.pl

Informacja o wyróżnieniu dla projektu z PG ukazała się także m.in. w następujących tytułach:

Dziennik Bałtycki Gazeta Pomorska

PG po raz drugi najbardziej proekologiczną w Polsce

W rankingu UI GreenMetric 2023 zajęła pierwsze miejsce w Polsce i 197. na świecie, uzyskując ponad 82 procent punktów. Informacja na ten temat ukazała się m.in. w poniższych tytułach:

Wyborcza.pl Trojmiasto.pl Zawsze Pomorze

PG wśród uczelni z najlepszymi na świecie programami MBA

PG w rankingu QS zajęła 67. pozycję w Europie (pozycję 181+ w zestawieniu uczelni z całego świata). Nasz uczelnia została doceniona za program nauczania przygotowany dla międzynarodowych studiów MBA w zakresie zarządzania strategią, programami i projektami.

Business Insider