Doktorant stypendystą Fulbright Junior Research Award | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-11

Doktorant stypendystą Fulbright Junior Research Award

Mgr Keller
Na półroczny wyjazd stażowy do Stanów Zjednoczonych wyjdzie Jakub Baczyński-Keller, doktorant w Szkole Doktorskiej PG. Otrzymał on prestiżowe stypendium Fulbright Junior Research Award 2024-2025.

Mgr inż. Jakub Baczyński-Keller jest absolwentem Wydziału Chemicznego i doktorantem w Szkole Doktorskiej PG. Doktorat realizuje w Laboratorium Biotechnologii Regeneracji pod opieką prof. Pawła Sachadyna. Naukowo zajmuje się i bada proces regeneracji tkanek a w szczególności regenerację układu nerwowego. Tego również dotyczyć będzie projekt realizowany w ramach stypendium, który wykonywać będzie na Wydziale Biologii Molekularnej w Massachusetts General Hospital at Harvard Medical School, który jest 1. najlepszym uniwersytetem na świecie w dziedzinie life science wg rankingu z 2024 (World University Rankings 2024 by subject) oraz na 1. miejscu jeśli chodzi o reputację w rankingu z 2022 (World Reputation Rankings 2022).

– Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i szansa na dalszy rozwój, poszerzenie kompetencji i przede wszystkim możliwość na umocnienie nawiązanej współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi USA i Polski oraz promocję Politechniki Gdańskiej na świecie – mówi stypendysta. – Przykładam ogromną wagę nie tylko do aspektu naukowego mojej pracy, ale staram się działać również na rzecz środowiska doktorantów na uczelni jak i w całej Polsce, aktywnie działając w Radzie Samorządu Doktorantów PG oraz w Zespole ds. Komunikacji Krajowej Reprezentacji Doktorantów.

Jakub Baczyński – Keller jest także Laureatem Nagrody Dyplom Roku 2022 na Wydziale Chemicznym za najlepszą pracę magisterską obronioną w 2022 roku i otrzymał wyróżnienie w konkursie im. Profesora Romualda Szczęsnego nagradzającego za najbardziej innowacyjną pracę magisterską.