Eko-inki, unijne przepisy ws. AI i nowe studia podyplomowe [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2023-12-11

Eko-inki, unijne przepisy ws. AI i nowe studia podyplomowe [PG W MEDIACH]

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, a więc pomiędzy 4 a 10 grudnia, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 467 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Eko-inki „wyrosły” na uczelni

6 grudnia na Politechnice Gdańskiej odbyło się wyjątkowe, mikołajkowe wydarzenie. Ponad 200 przedstawicieli społeczności akademickiej podjęło się konstruowania Eko-inek, czyli ekologicznych choinek w duchu upcyklingu. Do ich stworzenia użyto materiałów znalezionych w zakamarkach laboratoriów i politechnicznych sal, m.in. metalowych kątowników, myszek do komputera, fragmentów żagli, kabli czy  starych dyskietek. O wydarzeniu informowały m.in. radio RMF FM, Radio Zet, Radio Gdańsk, ESKA Trójmiasto czy Trójmiasto.pl.

RMF24 Trójmiasto.pl Radio Gdańsk

Unijne przepisy ws. sztucznej inteligencji

Unia Europejska zamierza kontrolować rozwój AI. W myśl przepisów wygenerowane przez sztuczną inteligencję obrazy, filmy czy dźwięki będą musiały być wyraźnie oznaczone. W głównym wydaniu niedzielnych Wydarzeń w telewizji Polsat sprawę komentował prof. Jacek Rumiński z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Polsat

O sztucznej inteligencji podczas „Lustra Mediów”

Jak sztuczna inteligencja zmienia naukę i wpływa na wiedzę i czy doprowadzi do – jak zapowiada Robin Raskin – szybkiego „upadku kampusów”?  Czy  AI „rozumie” piękno i jest kreatywna?  Jak zmieni naturę twórczości oraz czy na pewno jest „sztuczna” i „inteligentna”? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczestnicy konferencji z cyklu „Lustro mediów”, która 4 grudnia odbyła się na Politechnice Gdańskiej.

Radio Gdańsk

Studia podyplomowe Budowa Okrętów na PG

O nowych studiach podyplomowych w ofercie Politechniki Gdańskiej informują portale branży morskiej.

Portal Morski Gospodarka Morska