Ekologiczny asfalt, rynek superkomputerów i najciekawsze, polskie innowacje [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2023-12-04

Ekologiczny asfalt, rynek superkomputerów i najciekawsze, polskie innowacje [PG W MEDIACH]

PG w mediach
W ostatnim tygodniu, czyli pomiędzy 27 listopada a 3 grudnia, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się łącznie 608 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Ekologiczny asfalt z PG

Onet informuje, że Orlen testuje na Mazurach ekologiczny asfalt, który powstał w ramach wspólnego projektu koncernu z naukowcami Politechniki Gdańskiej. Innowacyjna nawierzchnia, pozwalająca oczyszczać powietrze, przechodzi właśnie testy pod Ostródą.

Onet

Superkomputery w Polsce i na świecie

Magazyn "Forbes" omawia "rynek" superkomputerów w Polsce i na świecie, sporo uwagi poświęcając Krakenowi - superkomputerowi Politechniki Gdańskiej. "Superkomputery coraz częściej znajdują zastosowanie w biznesie – również w Polsce. Wiele zmieniła tu sztuczna inteligencja" - czytamy w materiale.

Forbes

Tom Scott w „szkole kapitanów”

Politechnika Gdańska jest współwłaścicielem Badawczo-Szkoleniowego Ośrodka Manewrowania Statkami k. Iławy. Placówkę, będącą jedną z zaledwie kilku tego typu na świecie, odwiedził znany brytyjski youtuber Tom Scott, a jego film z wizyty obejrzało już ponad 1,2 mln widzów. O sprawie poinformował m.in. technologiczny serwis portalu Interia.pl – GeekWeek.

Interia.pl – GeekWeek

Najciekawsze polskie innowacje

"Każda innowacja zmienia świat, w którym żyjemy. W Polsce nie brakuje projektów, które są ważne na globalnej mapie" - pisze "Rzeczpospolita" w artykule omawiającym najciekawsze i najbardziej innowacyjne projekty badawcze prowadzone w Polsce. Wśród nich wymienia badania dra Michała Kucewicza z Katedry Systemów Multimedialnych (WETI PG), który zajmuje się badaniami ludzkiego mózgu i pamięci. Naukowiec z PG opracował m.in. technologie do pomiaru i stymulacji elektrycznej fal mózgowych.

Rzeczpospolita

128 wyświetleń