Certyfikat KAUT dla kierunku informatyka | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-16

Certyfikat KAUT dla kierunku informatyka

Logo KAUT
W uznaniu wysokiej jakości kształcenia kierunek informatyka studiów I i II stopnia uzyskał certyfikat Komisji Akredytacji Uczelni Technicznych (KAUT)

Komisja Akredytacji Technicznych zajmuje się kontrolą uczelni technicznych w zakresie ich funkcjonowania z punktu widzenia procesu dydaktycznegoO akredytację KAUT mogą ubiegać się tylko jednostki posiadające ważną pozytywną ocenę programową Polskiej Komisji Akredytacyjnej (PKA). Akredytacja, zależnie o uzyskanych wyników, udzielana jest na okres pięciu albo dwóch lat. Kierunek informatyka na WETI otrzymał akredytację pięcioletnią.

Jednocześnie KAUT nadaje wybranym kierunkom technicznym europejski certyfikat jakości.

Znak EUR-ACE® jest rozpoznawalny we wszystkich krajach europejskich, ponieważ oparty jest o spójne ramy standardów mierzących efektywność programów studiów technicznych.

Studenci uzyskują zapewnienie, że programy posiadające EUR-ACE® Label spełniają międzynarodowe standardy i są rozpoznawane przez pracodawców w Europie. W krajach o regulowanych zawodach inżynierskich programy posiadające EUR-ACE® Label spełniają warunki niezbędne do uzyskania tytułu Registered lub Chartered Engineer (CEng), a FEANI automatycznie zalicza programy posiadające EUR-ACE® Label jako uprawnione do uzyskania tytułu Inżyniera Europejskiego (Eur Ing).