Nowy system biblioteczny Alma | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-25

Nowy system biblioteczny Alma

Książka
6 lutego 2024 r. zostanie uruchomiony nowy system biblioteczny Alma z wbudowaną multiwyszukiwarką Primo, który zastąpi dotychczasowe oprogramowanie VTLS/Virtua.

W związku z trwającymi przygotowaniami do uruchomienia nowego systemu bibliotecznego Biblioteka PG informuje:

• zamówienia na książki można składać do 30 stycznia włącznie
  • zamówienia odebrać będzie można do 31 stycznia włącznie
  • nie wypożyczymy ani nie zwrócimy książek pomiędzy 1-11 lutego
  • terminy zwrotów wypadające pomiędzy 1-11 lutego zostaną zmienione na 19 lutego
  • od 20 stycznia do 30 kwietnia obowiązuje abolicja kar za przetrzymane książki

Przypominamy również o obowiązkowym szkoleniu bibliotecznym dla studentów I roku i informujemy, że aby uzyskać zaliczenie semestru zimowego należy ukończyć kurs online najpóźniej do 4 lutego. Szkolenie dostępne jest na platformie eNauczanie.

Wszystkich czytelników zachęcamy do śledzenia informacji o dalszych etapach wdrożenia. W razie wątpliwości i pytań prosimy o kontakt z Wypożyczalnią Biblioteki PG: 58 347 15 00 lub wypozyczalnia.bpg@pg.edu.pl.