PG w mediach. 120-lecie uczelni, nowa strefa studencka i ekranoplan | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-15

PG w mediach. 120-lecie uczelni, nowa strefa studencka i ekranoplan

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 8 do 14 stycznia w mediach ukazały się 623 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Jubileusz 120-lecia uczelni

W minioną środę, 10 stycznia, podczas śniadania prasowego prof. Krzysztof Wilde, rektor PG zaprezentował plan obchodów 120. rocznicy powstania PG. Informacje o tym w radiu, telewizji i internecie podano rekordowo ponad 140 razy. O jubileuszu informowały media zarówno o charakterze lokalnym, jak i ogólnopolskim, w tym m.in.: TVP 3 Gdańsk, Radio Eska Trójmiasto, TOK FM, Radio Gdańsk, Radio Pogoda czy regionalne oddziały Radia Złote Przeboje z różnych polskich miast – Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Łodzi czy Katowic. O obchodach przeczytać można było również m.in. na portalach:

Wyborcza Trójmiasto Dziennik Bałtycki Gdańsk.pl Naszemiasto - Gdańsk

PG jako pierwsza podaje częściowe wyniki rankingu fundacji „Perspektywy”

Co roku fundacja „Perspektywy” publikuje szczegółowy ranking najlepszych liceów i techników w podziale na województwa, a także w ujęciu ogólnopolskim. W tym roku PG miała możliwość zaprezentowania najlepszych szkół na Pomorzu w przededniu ukazania się pełnego rankingu. O zestawieniu czołowych liceów i techników w naszym regionie informowały m.in.: TVP Gdańsk, a także:

Trojmiasto.pl Gdańsk.pl Wyborcza Trójmiasto

Nowa strefa dla studentów PG

PG zyskała nową strefę studencką, mieszczącą się na parterze budynku Hydromechaniki (bud. nr 11), w sąsiedztwie sklepu PG i restauracji studenckiej „Hydrostacja”. O otwarciu informowały m.in. Radio Złote Przeboje, TOK FM czy Radio Pogoda. Materiał o nowej przestrzeni dla studentów znajdziemy również na stronie internetowej Radia Gdańsk.

Radio Gdańsk

Ekranoplan od PG

O pracy naukowców z Politechniki Gdańskiej nad wyjątkowym modelem samolotu napisały portale:

Gdańsk.pl Naszemiasto - Gdańsk Dziennik Bałtycki ESKA Trójmiasto

Naukowczyni z PG na stażu w laboratorium rządowym USA

Dr inż. Karolina Górnicka z Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej została zaproszona na dwuletni staż podoktorski, realizowany w laboratorium rządowym USA: Oak Ridge National Laboratory (ORNL). Laboratorium jest częścią Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych.

Trójmiasto.pl

PG testuje turbiny

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG zyskało stanowisko do testowania turbin wiatrowych.

Offshore Wind Poland Rozmowa z prof. Marcinem Łuczakiem, dyrektorem CMEW PG

Młody architekt z PG z pomysłem na renowacje kompleksu wypoczynkowego

Marcin Dryjek, student z Wydziału Architektury, w swojej pracy magisterskiej przedstawił propozycję rewitalizacji opuszczonego kompleksu wypoczynkowego w Miałkówku obok Gostynina. O jego pomysłach napisał portal Onet.

Onet