PG w mediach. Kawitacja i wyjątkowy samolot | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-01-22

PG w mediach. Kawitacja i wyjątkowy samolot

PG w mediach
Według danych z monitoringu mediów w dniach od 15 do 21 stycznia w mediach ukazały się 463 wzmianki na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej kilka najciekawszych publikacji, jakie w minionym tygodniu opublikowano w lokalnych i ogólnopolskich mediach.

Badania naukowców PG w programie „Czysta Polska”

Telewizja Polsat News w programie „Czysta Polska” wyemitowała materiał dotyczący prac badawczych zespołu prowadzonego przez prof. Grzegorza Boczkaja z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska PG. Naukowcy wykorzystują zjawisko kawitacji do oczyszczania wody i ścieków z zanieczyszczeń. Emisja programu miała miejsce w sobotę, 20 stycznia.

Czysta Polska (materiał zaczyna się w 10 min. 10 sek.)

Naukowcy z PG stworzyli ekranoplan

Działania naukowców z Politechniki Gdańskiej, którzy pracują nad wyjątkowym modelem samolotu, szerokim echem odbiły się w mediach. W ubiegłym tygodniu o wynalazku informowały m.in. Dziennik Bałtycki, ESKA Trójmiasto czy Gdańsk.pl. Dołączają do nich kolejne portale, w tym także branżowe:

Forum Akademickie Zawsze Pomorze Gospodarka Morska Polska Morska Co nowego

PG kształci nowoczesnych okrętowców

Portal Trójmiasto.pl informuje o nowym kierunku studiów podyplomowych, który PG otwiera w Instytucie Budowy Okrętów na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa.

Trójmiasto.pl

PG z dofinansowaniem na modyfikację programów kształcenia

Politechnika Gdańska otrzymała dofinansowanie na rozwój i modyfikację programów kształcenia dla kluczowych branż krajowego przemysłu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS).

Gospodarka Morska

Współpraca z uczelniami z Ukrainy

Politechnika Gdańska otrzymała ponad 800 tys. złotych dofinansowania z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na realizację projektu ukierunkowanego na wsparcie uczelni partnerskich z Ukrainy. Koordynatorem zadań będzie Dział Współpracy Międzynarodowej.

Radio Gdańsk