Konferencja “Technology, Innovation and Growth”, zgłoszenia artykułów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-02-02

Konferencja “Technology, Innovation and Growth”, zgłoszenia artykułów

Ludzie na konferencji
W dniach 23-24 maja 2024 r. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa TIG2024 (Technology, Innovation and Growth 2024). Zgromadzi ona naukowców – ekonomistów, socjologów, politologów i inżynierów zajmujących się analizą powiązań technologicznych w gospodarce światowej, źródłami wzrostu gospodarczego oraz zmianami na rynkach pracy w wyniku rozwoju technologii.

Wykłady gościnne wygłoszą znakomici ekonomiści: prof. Holger Görg (Kiloński Instytut Gospodarki Światowej, Niemcy), prof. Klaus Prettner (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu, Austria), prof. Francesco Venturini (Uniwersytet w Perugii, Włochy), prof. Jakub Growiec (Szkoła Główna Handlowa). W czasie konferencji zostaną także zaprezentowane wyniki badań prowadzonych przez zespół kierowany przez dr hab. inż. Aleksandrę Partekę, prof. uczelni z Politechniki Gdańskiej w ramach projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki pt. „Specjalizacja technologiczna a dywergencja produktywności w erze digitalizacji, automatyzacji i sztucznej inteligencji”.

Zapraszamy do nadsyłania prac związanych z gospodarczą rolą innowacji i postępu technologicznego, ze szczególnym uwzględnieniem automatyzacji, cyfryzacji i sztucznej inteligencji. Tematami poruszanymi podczas konferencji będą m.in.:

• najnowsze trendy w rozwoju wiedzy technologicznej,
  • wpływ technologii cyfrowych na produktywność, wzrost gospodarczy, nierówności i rynki pracy,
  • postępy metodologiczne w kwantyfikacji postępu cyfrowego,
  • technologia/innowacje w modelach wzrostu gospodarczego.

Mile widziane będą zarówno badania teoretyczne jak i empiryczne.

Termin nadsyłania zgłoszeń (pełny artykuł lub rozszerzony abstrakt): 29 lutego 2024 r.
Powiadomienie: 15 marca 2024 r.

Język konferencji: angielski
Strona konferencji
W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt na adres: tigconference@zie.pg.edu.pl

Organizatorami konferencji są: Aleksandra Parteka, Aleksandra Kordalska, Dagmara Nikulin oraz Igor Niemczyk z Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej.