Nowy system biblioteczny ALMA pozwala na korzystanie z zasobów Uczelni Fahrenheita | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-07

Nowy system biblioteczny ALMA pozwala na korzystanie z zasobów Uczelni Fahrenheita

System biblioteczny
Biblioteka Politechniki Gdańskiej wdrożyła nowy system biblioteczny Alma wraz z wyszukiwarką Primo. To znaczący krok w kierunku efektywniejszego zarządzania zasobami bibliotecznymi i zapewnienia jeszcze lepszych usług. System poszerza księgozbiór z którego mogą korzystać pracownicy i studenci, o zasoby biblioteczne Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Najważniejsze zmiany w systemie Alma:

Konto biblioteczne

Konto biblioteczne zostało przeniesione do nowego systemu oraz zintegrowane z kontem Politechniki Gdańskiej. Od teraz logowanie do systemu bibliotecznego odbywa się za pomocą konta Politechniki Gdańskiej Dodatkowo, za pomocą konta bibliotecznego, będzie można wypożyczać zbiory z bibliotek należących do Związku Uczelni Fahrenheita – więcej informacji już wkrótce na stronie Biblioteki PG.

Konto biblioteczne będzie aktywne od 12 lutego 2024 r.

Dostęp do licencjonowanych zasobów elektronicznych

Od dnia 6 lutego zmienił się sposób autoryzacji dostępu do licencjonowanych zasobów elektronicznych spoza sieci PG. Teraz autoryzacja odbywa się również w oparciu o dane konta Politechniki Gdańskiej (Centralny Punkt Logowania Politechniki Gdańskiej).

Nowoczesny interfejs

Wyszukiwarka Primo to nowoczesny interfejs, który ułatwi dostęp do różnorodnych zasobów informacyjnych, w tym katalogu zbiorów drukowanych Biblioteki PG oraz innych bibliotek w Trójmieście i Polsce, licencjonowanych źródeł elektronicznych (baz danych, e-czasopism, e-książek i artykułów), elektronicznych źródeł Open Access oraz zdigitalizowanych zbiorów historycznych w Pomorskiej Bibliotece Cyfrowej.

W związku z trwającymi pracami związanymi z pełnym uruchomieniem systemu bibliotecznego w dniach 01-12.02.2024r. niektóre czynności, takie jak wypożyczanie książek, zwracanie książek, prolongata książek, składanie i odbiór zamówień oraz podpisywanie kart obiegowych, nie będą możliwe.
Terminy zwrotu książek, które pierwotnie miały zostać zwrócone w tym okresie, zostały przedłużone do 19.02.2024r.

 

Nowy adres katalogu Biblioteki PG: katalogbpg.pg.edu.pl

228 wyświetleń