PG w mediach. Dokonania naukowców PG i studenckie projekty | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-26

PG w mediach. Dokonania naukowców PG i studenckie projekty

grafika PG w mediach
Blisko czterysta wzmianek o Politechnice Gdańskiej pojawiło się w ostatnim tygodniu, w dniach 19-25 lutego, w mediach, w tym w prasie, radiu i telewizji.

Poniżej przedstawiamy wybrane publikacje medialne.

Dzień Nauki Polskiej – osiągnięcia naukowców PG

19 lutego po raz piąty obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. To także 551. urodziny Mikołaja Kopernika. Z tej okazji Polskie Radio przypomniało dokonania rodzimych naukowców, w tym z PG.

Polskie Radio

Jak ograniczać zanieczyszczenie światłem i hałasem?

PG została partnerem międzynarodowego konsorcjum w nowym projekcie PLAN-B (Horyzont Europa). Jego celem jest przeciwdziałanie negatywnemu wpływowi zanieczyszczenia światłem sztucznym i hałasem na różnorodność biologiczną i ekosystemy lądowe.

Forum Akademickie

Łazik z AI i analizator mowy, czyli najlepsze projekty studenckie

Odtwarzanie obrazu twarzy jedynie za pomocą próbki głosu, wykrywanie zaburzeń psychicznych na podstawie mowy czy łazik sprzątający, wspierany przez AI – to tylko niektóre z nagrodzonych projektów badawczych studentów Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Zawsze Pomorze TVP3 (Panorama, 21.02.2024, od ok. 14.00) Trojmiasto.pl

Współpraca w obszarze technologii wspierających medycynę

Politechnika Gdańska i Warszawski Uniwersytet Medyczny podpisały porozumienie o współpracy, którego celem jest wspieranie udziału naukowców w międzynarodowych projektach, pozyskiwanie środków na badania oraz rozwój technologii medycznych.

Rynekzdrowia.pl

Wojna główną przyczyną migracji Ukraińców – badania WZIE

Począwszy od 24 lutego 2022 r. działania wojenne były główną przyczyną decyzji o migracji Ukraińców – tak wynika z badań Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG dla Gremi Personal. Informacja na temat badań ukazała się m.in. w Radiu Zet i na portalu:

focusonbusiness.eu

Film fabularny o doc. Marianne Sankiewicz

Powstał film pt. „Zielony atrament”, który jest fabularyzowaną biografią doc. Marianny Sankiewicz, wykładowczyni i prorektorki Politechniki Gdańskiej, nauczycielki kadr technicznych Radia Gdańsk, wyjątkowej wychowawczyni kilku pokoleń studentów PG.

Gdansk.pl Polskie Radio

Absolwentka PG jedną z najbardziej wpływowych architektek

Iwona Buczkowska, polsko-francuska architektka, absolwentka PG została laureatką międzynarodowej nagrody Jane Drew Prize. Jury doceniło wkład Polki w popularyzację budownictwa drewnianego i walkę o prawo do godnych warunków mieszkaniowych.

Architectural Digest

120 wyświetleń