Podcast PG „Ściśle mówiąc!”. AI i nowy porządek świata – dlaczego piłujemy gałąź, na której siedzimy? | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-14

Podcast PG „Ściśle mówiąc!”. AI i nowy porządek świata – dlaczego piłujemy gałąź, na której siedzimy?

Prof Jan Kreft
– Jesteśmy w fantastycznym momencie rozwoju sztucznej inteligencji i schyłku rywalizacji człowieka i maszyny – mówi prof. Jan Kreft z Wydziału Zarządzania i Ekonomii, gość najnowszego odcinka podcastu „Ściśle mówiąc!". – Coraz częściej będziemy musieli udowadniać, że jesteśmy lepsi od maszyny w kwestii jakości. W kwestii ilościowej już tę rywalizację przegraliśmy.(…) Obserwujmy armię, media i branżę pornograficzną. To co dziś dzieje się tam, jutro rozleje się na inne dziedziny.

Prof. Jan Kreft dzieli się ze słuchaczami wizją najbliższej przyszłości w kontekście rozwoju sztucznej inteligencji. Jak zmieni się polityka, rynek pracy, sposób prowadzenia konfliktów zbrojnych, co stanie się z dziennikarzami i sztuką dziennikarstwa, czy AI będzie umiała odróżniać piękno, czy będzie decydować o tym, kiedy mamy poddać się operacji?

– Sztuczna inteligencja zastąpi przede wszystkim tych, którzy nie będą jej używali. I to jest jej największy paradoks – zaznacza naukowiec. 

Rozmowę prowadzą Agata Cymanowska i Barbara Kuklińska z Działu Promocji i Biura Prasowego PG.

Zapraszamy do słuchania i komentowania na Spotify oraz kanale YouTube Politechniki Gdańskiej.

Słuchaj na Spotify      Słuchaj na Youtube 

809 wyświetleń