Politechnika Gdańska w mediach. Od nauki po architekturę kampusu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-12

Politechnika Gdańska w mediach. Od nauki po architekturę kampusu

grafika PG w mediach
W dniach 5–11 lutego, w internecie, prasie, telewizji i w rozgłośniach radiowych pojawiło się 375 wzmianek dotyczących Politechniki Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy wybrane publikacje z ostatniego tygodnia.

Rozwój kompetencji nauczycieli i doktorantów – nowy projekt realizowany na PG

Politechnika Gdańska pozyskała blisko 1,7 mln zł dofinansowania na realizację kolejnego projektu w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS). Tym razem celem przedsięwzięcia jest rozwój kompetencji kadry dydaktycznej oraz doktorantów PG, którzy będą mieli możliwość zwiększenia swoich kompetencji w zakresie dydaktyki, umiejętności cyfrowych oraz zielonej transformacji.

Offsohrewindpoland.pl

Biotworzywo z ziemniaka zastąpi plastik?

Firma Bio Plast Pom we współpracy z Wydziałem Chemicznym PG wdrożyła innowacyjny surowiec, który w wielu obszarach może zastąpić plastik. Biodegradowalne i w 100 proc. kompostowalne biotworzywo powstaje na bazie skrobi ziemniaczanej.

magazynbiomasa.pl

O łączeniu sztuki z nauką

„Szukając Przestrzeni” to wystawa, która wernisaż będzie miała na początku marca w Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku. Pokazane na niej zdjęcia pochodzą z mikroskopu elektronowego działającego w Instytucie Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej PG.

Radio Gdańsk

Spacer po wyjątkowych miejscach kampusu

Radio Gdańsk z wizytą na Politechnice Gdańskiej z okazji 120-lecia istnienia uczelni. Spacer po najpiękniejszych zakątkach kampusu i opowieść prof. Jakuba Szczepańskiego z Wydziału Architektury.

Radio Gdańsk

110 wyświetleń