Tydzień Otwartej Edukacji 2024. Biblioteka PG zaprasza na szkolenia | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-02-28

Tydzień Otwartej Edukacji 2024. Biblioteka PG zaprasza na szkolenia

edukacja
Co roku, na całym świecie w pierwszym tygodniu marca obchodzony jest Tydzień Otwartej Edukacji. Tegoroczna odsłona odbędzie się w dniach 4-8 marca 2024 r. Celem akcji jest podnoszenie świadomości, prezentowanie inicjatyw i świętowanie wpływu otwartej edukacji na nauczanie i uczenie się. Organizowane są wydarzenia online i lokalne, takie jak warsztaty, seminaria internetowe, dyskusje czy debaty. Biblioteka Politechniki Gdańskiej również włącza się w tę akcję. 

Zapraszamy wszystkich chętnych: studentów i nauczycieli akademickich, na dwa krótkie szkolenia poświęcone otwartym zasobom edukacyjnym.

Pierwsze szkolenie, 5 marca, dedykowane będzie darmowym podręcznikom akademickim, które można znaleźć w internecie, legalnie pobrać i korzystać na zajęciach na uczelni. Drugie odbędzie się 7 marca i zaprezentuje platformy z kursami online, tworzonymi przez wiodące uczelnie polskie i zagraniczne, które z pewnością pomogą w zdobywaniu wiedzy i utrwalaniu nabytych umiejętności.

Szkolenia będą miały formę online za pośrednictwem platformy MS Teams oraz stacjonarną w sali multimedialnej w Bibliotece w Gmachu Głównym PG. Aby wziąć udział w spotkaniach wystarczy kliknąć w link lub przyjść do salki multimedialnej. Szkolenia będą prowadzone w języku polskim o godz. 1030 oraz angielskim o 1130 i potrwają ok. 20 min.

Szkolenie | Otwarte podręczniki akademickie na wyciągnięcie ręki
Kiedy | 05.03.2024 godz. 1030
Gdzie | online
             lub s. 100/4 (Gmach Główny PG)

Szkolenie | Otwarte kursy online – specjalistyczna wiedza dla każdego
Kiedy | 07.03.2024 godz. 1030
Gdzie | online
             lub s. 100/4 (Gmach Główny PG)

173 wyświetleń