Doktoraty wdrożeniowe na Wydziale Chemicznym we współpracy z ORLEN S.A. | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-15

Doktoraty wdrożeniowe na Wydziale Chemicznym we współpracy z ORLEN S.A.

pan
Na Wydziale Chemicznym, w Katedrze Elektrochemii, Korozji i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej w ramach II edycji programu „Doktorat Wdrożeniowy” zostały zrealizowane dwa doktoraty wdrożeniowe. Obydwa przygotowywane były we współpracy z firmą ORLEN.

Tomasz Olczak, dyrektor Biura Technologii i Efektywności ORLEN jest autorem pracy doktorskiej „Wykorzystanie algorytmów optymalizacyjnych w estymacji agresywności korozyjnej ropy naftowej”, której promotorem był dr hab. inż. Artur Zieliński, prof. PG.

Radosław Gospoś, ekspert w Biurze Badań i Rozwoju Petrochemii i Rafinerii Przyszłości, jest autorem rozprawy doktorskiej pt. „Diagnostyka i monitorowanie zagrożenia korozyjnego wywołanego wodorem w instalacji Krakingu Katalitycznego”, której promotorem był prof. dr hab. inż. Kazimierz Darowicki.

Procesy opracowane w tych badaniach są wdrażane na instalacjach w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN w Płocku, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa procesowego, wydłużenia żywotności instalacji przemysłowych oraz zmniejszenia częstotliwości potencjalnych awarii.

Obecnie na Wydziale Chemicznym realizowanych jest jeszcze 10 doktoratów wdrożeniowych we współpracy z ORLEN S.A.

262 wyświetleń