Inżynieria oprogramowania dla misji kosmicznych. Otwarty wykład prof. Jasminki Matevskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-29

Inżynieria oprogramowania dla misji kosmicznych. Otwarty wykład prof. Jasminki Matevskiej

Prom kosmiczny
Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zaprasza na wykład otwarty, który wygłosi wybitna specjalistka w dziedzinie informatyki oraz inżynierii oprogramowania i systemów – prof. dr inż. Jasminka Matevska z niemieckiej uczelni Hochschule Bremen. Wydarzenie odbędzie się w piątek 5 kwietnia o godz. 10.00.

Prof. Matevska przedstawi praktyczne aspekty inżynierii systemów oprogramowania, które umożliwiają i wspierają misje kosmiczne. Modernizacja systemów kosmicznych, które dzięki wysokiemu stopniowi autonomii mogą być postrzegane jako "latające komputery", wymaga zaawansowanego oprogramowania do zarządzania statkiem kosmicznym poprzez sterowanie niemal każdym z jego podsystemów.

Spotkanie to będzie wyjątkową okazją do zyskania wiedzy na temat zaawansowanych technologii inżynierii oprogramowania i systemów, które są kluczowe dla przyszłości eksploracji kosmosu.

Naukowczyni wykłada na renomowanej niemieckiej uczelni Hochschile Bremen, gdzie jest kierownikiem programów studiów z zakresu Informatyki: Inżynierii Oprogramowania i Systemów (B. Sc.) oraz Inżynierii i Zarządzania Systemami Kosmicznymi (M. Sc.).

Wstęp na wykład jest bezpłatny. Do uczestnictwa w wydarzeniu organizatorzy zapraszają wszystkich studentów, naukowców oraz osoby z branży.

Wykład odbędzie się w 5 kwietnia (piątek) o godz. 10:00, w audytorium 211 w gmachu A Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (bud. 40).

229 wyświetleń