PG w mediach. Obrazy malowane elektronami i naukowiec z nominacją | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-03-04

PG w mediach. Obrazy malowane elektronami i naukowiec z nominacją

PG w mediach
W dniach od 26 lutego do 3 marca w mediach, w tym m.in. na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 580 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

Pomorskie Sztormy

Politechnika Gdańska z kolejną nominacją do Pomorskich Sztormów. W tegorocznej edycji plebiscytu o statuetkę w kategorii nauka powalczy prof. Grzegorz Boczkaj z Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska. Głosowanie trwa do północy w poniedziałek 18 marca 2024 roku. Głosy można oddawać internetowo na stronie internetowej plebiscytu lub listownie, wysyłając do redakcji Gazety Wyborczej kupon publikowany w piątkowym „Tygodniku Trójmiasto".

Gazeta Wyborcza Trójmiasto

Obrazy wykonane wiązką elektronów

W Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku odbył się wernisaż wystawy prac stworzonych mikroskopem elektronowym. Ekspozycja to efekt współpracy Instytutu Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej Politechniki Gdańskiej z Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku. Odwiedzający będą mogli obejrzeć 40 dzieł wybranych z blisko 30 tys. obrazów. Wystawę oglądać można do 31 marca, a o jej otwarciu informowały media lokalne i ogólnopolskie:

TVP Gdańsk materiał rozpoczyna się ok. 15 min. 12 sek. PAP RMF 24

Politechnika okiem historyka

Z okazji jubileuszu naszej uczelni kilkoma ciekawostkami z dziejów PG podzielił się znany gdański historyk i badacz – Jan Daniluk. W popularnonaukowym wpisie na portalu Facebook porusza kwestie związane z działalnością uczelni, jej powstaniem, ale także z podjęciem decyzji o jej utworzeniu.

Jan Daniluk – Historyk [Facebook]

Zanieczyszczenie światłem sztucznym

Portal Onet opublikował artykuł poświęcony zanieczyszczeniu sztucznym światłem. W artykule znajdziemy m.in. „pięć zasad bezpiecznego oświetlenia”, którymi dzieli się dr inż. arch. Karolina Zielińska-Dąbkowska z Wydziału Architektury PG.

Onet

„Zielony atrament”

Za nami premiera filmu „Zielony atrament” – fabularyzowanej biografii docent Marianny Sienkiewicz. O produkcji pisze portal Trójmiasto.pl.

Trójmiasto.pl