Rekrutacja do przedszkola PG | Politechnika Gdańska

Rekrutacja do przedszkola PG

Przedszkole MegaMocni PG
Fot. mat. MegaMocni PG
Kodowanie na dywanie, eksperymenty, dziecięca matematyka czy… gimnastyka paluszkowa. To tylko niektóre z aktywności, jakie czekają na najmłodszych w przedszkolu Politechniki Gdańskiej MegaMocni PG. Trwa rekrutacja na rok szkolny 2024/2025. O przyjęciu do placówki decyduje kolejność zgłoszeń.

Przedszkole MegaMocni PG powstało z myślą o dzieciach pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. Mieści się w budynku Domu Studenckiego nr 13 (ul. Do Studzienki 34). Placówka zainaugurowała swoją działalność we wrześniu 2023 roku, a już teraz rozpoczęła się rekrutacja na rok szkolny 2024/2025.

Podstawą przyjęcia dziecka do przedszkola jest wypełnienie przez rodzica Formularza Rekrutacyjnego oraz zawarcie Umowy o świadczeniu usługi edukacyjnej z operatorem przedszkola.

Formularz Rekrutacyjny

Dzieci przyjmowane są do przedszkola z uwzględnieniem kolejności zgłoszeń.

Rekrutacja dzieci do Przedszkola MegaMocni PG  jest trzyetapowa i w przypadku wolnych miejsc może mieć charakter ciągły i trwać przez cały rok przedszkolny.

• I etap – dla dzieci pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej oraz wnuków pracowników PG
  • II etap – dla społeczności Uczelni Fahrenheita
  • III etap – rekrutacja otwarta dla wszystkich

Oferta edukacji przedszkolnej dzieci obejmuje różnorodne zajęcia m.in. kodowanie na dywanie z robotyką, Trening Umiejętności Społecznych (TUS), eksperymenty, gimnastykę ogólnorozwojową i paluszkową, dziecięcą matematykę, sensoplastykę czy dogoterapię.

W placówce stosowane są zasady Pozytywnej Dyscypliny oraz nowatorskiego podejścia Proces ponad produkt. Horyzonty maluchów poszerzają liczne zajęcia tematyczne prowadzone m.in. przez studentów ze studenckich Kół Naukowych PG.

Budynek, w którym mieści się przedszkole, w 2023 roku przeszedł całkowitą modernizację. Wszystkie pomieszczenia są jasne i nowoczesne. Wspólna sala aktywności jest bogato wyposażona i dostosowana do potrzeb rozwojowych dzieci. Przedszkole posiada ogrodzony plac zabaw, który został wkomponowany w rzeźbę terenu, z poszanowaniem okolicznej przyrody, starodrzewia i walorów widokowych okolicy. Teren placu zabaw jest podzielony na część rekreacyjną i ogród przedszkolny. Dzieci mają do dyspozycji m.in. linarium, schody terenowe czy zjeżdżalnię. Zarówno przedszkole, jak i plac zabaw dostosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. Organem prowadzącym placówkę jest Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo (MegaMocni).

Szczegółowe informacje dotyczące Przedszkola MegaMocni PG oraz rekrutacji można znaleźć na stronie Biura Kanclerza w zakładce „Uczelnia przyjazna rodzicom”, na stronie MegaMocni.edu.pl oraz pod numerem tel. 453 038 647.