Rektor PG prof. Krzysztof Wilde gościem „Forum Panoramy” | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-03-14

Rektor PG prof. Krzysztof Wilde gościem „Forum Panoramy”

Forum Panoramy
Rektor Politechniki Gdańskiej, prof. Krzysztof Wilde, który we wtorek 12 marca 2024 r. został wybrany przez społeczność akademicką PG na drugą kadencję rektorską na lata 2024–2028, był w środę gościem programu „Forum Panoramy” w TVP Gdańsk.

W programie red. Tomasza Sieliwończyka, wieloletniego reportera i prezentera TVP Gdańsk, rektor Politechniki Gdańskiej opowiedział m.in. o ordynacji wyborczej obowiązującej na uczelni i kampanii wyborczej, a także podsumował swoją pierwszą kadencję. Wśród największych sukcesów uczelni wymienił m.in. uzyskanie przez PG statusu uczelni badawczej, który przełożył się na zwiększenie subwencji budżetowej uczelni i wyższą efektywność badań naukowych oraz publikacji.

Opowiadał również o perspektywach zawodowych studentek i studentów PG podkreślając, że dyplom uczelni w praktyce gwarantuje zatrudnienie w zawodzie i szerokie możliwości rozwoju. Zaznaczył przy tym rolę Uczelni Fahrenheita w budowaniu międzynarodowego wizerunku Gdańska jako silnego i zjednoczonego ośrodka akademickiego.

W ostatniej części rozmowy red. Sieliwończyk pytał jeszcze o tegoroczne obchody 120-lecia Politechniki Gdańskiej, w ramach których przedstawiciele uczelni zaplanowali kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących jubileuszowi. Z pełnym programem obchodów można zapoznać się na dedykowanej stronie jubileusz.pg.edu.pl.

Obejrzyj 

Fot. Renata Dąbrowska/PG
294 wyświetleń