Konwent, doc. Sankiewicz i komora bezechowa [PG w mediach] | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-15

Konwent, doc. Sankiewicz i komora bezechowa [PG w mediach]

pg w mediach
W dniach od 8 do 14 kwietnia 2024 r. w mediach, w tym m.in. na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 296 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

Konwent gospodarczy na PG

Zorganizowany pod auspicjami Uczelni Fahrenheita w Gdańsku kolejny już Konwent Gospodarczy odbył się w auli Politechniki Gdańskiej, a tematami przewodnimi była m.in. energetyka jądrowa, morskie farmy wiatrowe oraz odnawialne źródła energii. W materiale „Panoramy” dotyczącym tego tematu wystąpili: prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor PG ds. organizacji i rozwoju, prof. Marcin Łuczak, dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG oraz dr inż. Marcin Jaskólski, pełnomocnik rektora PG ds. energetyki jądrowej. Materiał można obejrzeć o 8:00 min. programu.

Panorama TVP Gdańsk

Dwie audycje o PG w „Jedynce”

Program 1 Polskiego Radia w popularnonaukowej audycji pt. „Eureka” zaprezentował w ub. tygodniu dwa tematy związane z Politechniką Gdańską. Pierwszy dotyczy śp. doc. Marianny Sankiewicz – „wychowawczyni wielu pokoleń inżynierów dźwięku” z Wydziału ETI PG, którą wspomina na antenie prof. Andrzej Czyżewski. Drugi opowiada o funkcjonowaniu komory bezechowej, specjalistycznego pomieszczenia na tym samym wydziale, o którego zastosowaniach opowiada prof. Józef Kotus (WETI PG).

„Eureka” o Mariannie Sankiewicz

„Eureka” o komorze bezechowej

Trzeci odcinek „Radia Naukowego”

Gościem trzeciego już odcinka powstałego przy współpracy Radia Naukowego z Politechniką Gdańską jest prof. Krzysztof Zięba z Wydziału Zarządzania i Ekonomii. W audycji naukowiec opowiada o ekonomii konsumpcji, w tym m.in. o „rozsmarowywaniu” dobrobytu, PKB i jego niedoskonałościach czy pozbawionym przyszłości modelu świata opartym na konsumpcjonizmie.

Radio Naukowe

89 wyświetleń