PG i OPEC zacieśniają współpracę | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-04-29

PG i OPEC zacieśniają współpracę

List intencyjny podpisali: prof. Krzysztof Wilde, rektor PG (z prawej) oraz Wojciech Folejewski, prezes OPEC
Politechnika Gdańska i gdyńskie Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej (OPEC) zacieśniają współpracę w obszarze zielonej transformacji technologii energetycznych. Zawarta umowa przewiduje m.in. możliwość organizacji studenckich praktyk i staży, zatrudnianie absolwentów, wspólne przedsięwzięcia oraz projekty badawcze.

List intencyjny dotyczący współpracy 26 kwietnia w siedzibie firmy podpisali prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej oraz Wojciech Folejewski, prezes zarządu Okręgowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gdyni. W wydarzeniu uczestniczył także prof. Dariusz Mikielewicz, prorektor ds. organizacji i rozwoju PG.

– Dostrzegając obszar współpracy, w zakresie dbałości o środowisko i rozwój technologii prowadzących do zielonej transformacji oraz będąc świadomi i odpowiedzialni za systematyczną redukcję śladu węglowego, neutralność klimatyczną i bezpieczeństwo energetyczne mieszkańców trójmiejskiej metropolii PG i OPEC postanawiają nawiązać długoterminową współpracę – napisano w liście intencyjnym.

Możliwość realizacji współpracy pomiędzy uczelnią a OPEC przewidziano m.in. w następujących obszarach: praktyki i staże, udostępnianie danych do prac dyplomowych związanych z energetyką, zatrudnianie absolwentów, wspólne przedsięwzięcia oraz projekty badawcze.