[PG w mediach] Nowy kierunek studiów i relacje z Konwentu Gospodarczego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-22

[PG w mediach] Nowy kierunek studiów i relacje z Konwentu Gospodarczego

PG w mediach
W dniach od 15 do 21 kwietnia w na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 825 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

PG uruchamia nowy kierunek studiów

W nowym roku akademickim Politechnika Gdańska zyska nowy, międzywydziałowy i interdyscyplinarny kierunek studiów I stopnia. Studia Technologie Przemysłu 5.0 to odpowiedź na rosnące zapotrzebowania nowoczesnego rynku pracy, ale również na prognozy rozwoju gospodarki.

O kierunku informowało m.in. Radio TOK FM, a także:

Trójmiasto.pl Zielony Rozwój

PG gospodarzem Konwentu Gospodarczego

Zorganizowany pod auspicjami Uczelni Fahrenheita w Gdańsku kolejny już Konwent Gospodarczy odbył się w auli Politechniki Gdańskiej, a tematami przewodnimi była m.in. energetyka jądrowa, morskie farmy wiatrowe oraz odnawialne źródła energii. W ubiegłym tygodniu o wydarzeniu informowała już TVP Gdańsk.

Polska Morska Pracodawcy Pomorza

Osoby neuroatypowe na rynku pracy – badanie naukowców z PG

Naukowcy z Politechniki Gdańskiej opracowali raport zawierający rekomendacje dla przedsiębiorcow związane z zatrudnianiem osób neuroatypowych.

ESKA Trójmiasto

Prof. Kulas na VI Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego

18 kwietnia w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku odbyło się VI Forum Bezpieczeństwa Przemysłu Morskiego. W ramach wydarzenia przeprowadzono debatę pt. „Wyzwania cyfrowej przyszłości w przemyśle morskim. Czy AI, AR i digital twin to remedium na budowanie odporności łańcuchów dostaw”. Jednym z jej uczestników był prof. Łukasz Kulas z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Gospodarka Morska

Dziennikarz kontra sztuczna inteligencja

Na łamach portalu CDN... ukazał się wywiad z prof. Piotrem Szczuko z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. Rozmowa towarzyszyła konferencji Mediaucze(L)ni, która odbyła się w dniach 11-12 kwietnia. Zagadnienia, jakie poruszane są w wywiadzie, dotyczą m.in. zastosowania sztucznej inteligencji do pracy nad tekstami dziennikarskimi czy deepfake'ów.

CDN... 

154 wyświetleń