[PG w mediach] Rozmowy o AI i Kraken w radiu | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-29

[PG w mediach] Rozmowy o AI i Kraken w radiu

PG w mediach
W dniach od 22 do 28 kwietnia w na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 846 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

Konferencja o AI na PG

25 kwietnia w Centrum Kompetencji STOS PG odbyła się konferencja „Rozwój sztucznej inteligencji w budowie metropolii wiedzy”. Celem wydarzenia było zacieśnienie współpracy pomiędzy nauką, biznesem i samorządami w zakresie coraz prężniej rozwijających się narzędzi opartych o sztuczną inteligencję.

TVP Gdańsk Pomorskie.eu Pomorski Urząd Wojewódzki

Rozmowa z prof. Janem Kreftem

Na łamach miesięcznika Bank.pl ukazał w się wywiad z prof. Janem Kreftem z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.  Rozmowa dotyczy sztucznej inteligencji. Możliwości wykorzystywania AI, szans jakie nam daje oraz zagrożeń, jakie stwarza.

Bank.pl

Kraken w Radiu Naukowym

Ukazał się kolejny odcinek podcastu Radio Naukowe, realizowany we współpracy z PG. Gośćmi Karoliny Głowackiej byli pracownicy Centrum Informatycznego TASK: dr inż. Piotr Orzechowski, mgr inż. Monika Pacek oraz mgr Bogusław Śmiech.

W audycji usłyszymy m.in. o tym skonstruowane są superkomputery i czym różnią się od standardowych jednostek, czym są flopsy i jak wiele ma ich Kraken, kto i w jaki sposób może skorzystać z superkomputera PG, a także o tym w jaki sposób serwisuje i zabezpiecza się tego typu maszyny.

YouTube Spotify Apple Podcasts Google Podcasts

Hałas szkodzi zdrowiu

O złym wpływie hałasu na stan naszego zdrowia mogliśmy przeczytać w minionym tygodniu na stronie Dziennika Bałtyckiego oraz portalach regionalnych należących do grupy Polska Press. W artykule wzmiankowane jest badanie, które przeprowadzili naukowcy z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Politechniki Gdańskiej.

Dziennik Bałtycki

68 wyświetleń