Politechnika Gdańska na liście Najlepszych Pracodawców „Forbesa” | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-29

Politechnika Gdańska na liście Najlepszych Pracodawców „Forbesa”

Gmach Główny i kampus PG z lotu ptaka
Fot. Krzysztof Mystkowski/PG
Magazyn „Forbes” po raz czwarty opublikował wyniki rankingu Najlepszych Pracodawców w Polsce – Poland’s Best Employers 2024. Politechnika znalazła się na wysokim, czwartym miejscu w kategorii „szkolnictwo i badania naukowe”.

Magazyn Forbes Polska wraz z firmą badawczą Statista przeprowadził ankietę wśród 20 tysięcy pracowników zatrudnionych w Polsce, w celu wyłonienia najlepszych pracodawców 2024.

Podstawą oceny pracodawców były odpowiedzi udzielone w kwestionariuszu przez respondentów – osoby aktualnie aktywne zawodowo w Polsce.

Ostateczna punktacja w rankingu obliczana jest podstawie licznych kryteriów. Ankietowani określali m.in. gotowość do polecania własnego pracodawcy, a także ocenili swoich pracodawców w ponad 40 indywidualnych aspektach, takich jak: warunki pracy i wyposażenie, rozwój i perspektywy, relacje między pracownikami i zarządzanie, obciążenie pracą, płaca, zrównoważony rozwój czy wizerunek i wzrost gospodarczy.

Kwestionariusz, dostępny za pośrednictwem internetowych paneli badawczych oraz strony forbes.pl, pozwolił zebrać oceny od ponad 20 000 pracowników w Polsce. Badanie prowadzone było od 20.10.2023 r. do 30.11.2023 r. W ostatecznym zestawieniu wyróżnionych zostało 300 firm, w 25 kategoriach.

Ranking Forbes Najlepsi Pracodawcy 2024

958 wyświetleń