Regaty Rocznicowe o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-18

Regaty Rocznicowe o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej

jachty
Zapraszamy do udziału w Regatach Rocznicowych o Puchar Rektora Politechniki Gdańskiej w Żeglarstwie na wodach Zatoki Puckiej. 

Regaty zostaną rozegrane w niedzielę, 2 czerwca 2024 r. na wodach Zatoki Puckiej przy YC Rewa, ul. Koralowa 5, Rewa, 81-198 Kosakowo.

Organizator

Organizatorem zawodów jest Sekcja Żeglarska Politechniki Gdańskiej, przy współpracy z YC Rewa.

Program regat

  • 9:00 Losowanie i przygotowanie łodzi;
  • 10:00 Odprawa uczestników;
  • 10:45 Start do pierwszego wyścigu na wodzie (powrót około godz. 14:00);
  • 14:30 Uroczyste zakończenie regat.

Przepisy

Regaty zostaną rozegrane zgodnie z aktualnie obowiązującymi Przepisami Regatowymi Żeglarstwa. Wyjątki, jeśli takie będą wprowadzone, zostaną omówione podczas odprawy z zawodnikami w dniu rozgrywania zawodów.

Jachty i sprzęt asekuracyjny

Zawody zostaną przeprowadzone na łodziach klasy Puck, które dostarczy współorganizator YC Rewa. Zawodnicy otrzymają od organizatora osobiste środki wypornościowe (kamizelki asekuracyjne). Organizator zapewnia sprzęt asekuracyjny na wodzie. 

Załogi i drużyny

Załoga musi składać się z 3 lub 4 osób, z czego przynajmniej jeden członek załogi to student PG. Organizatorzy mogą pomóc w uzupełnieniu załogi o studenta z Sekcji Żeglarskiej. Potrzebę znalezienia studenta proszę zgłosić w formularzu zgłoszeniowym. Sternik musi posiadać stopień minimum żeglarza jachtowego. Każdy wydział/jednostka organizacyjna może zgłosić do zawodów 2 załogi, których wyniki będą zaliczane do klasyfikacji drużynowej.

Klasyfikacja

Prowadzone będą dwie klasyfikacje -- załóg oraz drużynowa klasyfikacja wydziałów/jednostek organizacyjnych. Za zajęcie w regatach miejsca 1,2,3 etc. załoga otrzymuje 1,2,3,... punkty. Do wyniku drużynowego sumuje się punkty załóg, a w przypadku startu jednej załogi w drużynie, do wyniku załogi dodaje się liczbę startujących jachtów w regatach. Klasyfikację drużynową wygrywa drużyna z najmniejszą ilością punktów. Dalsze miejsca wyznaczane są analogicznie.

Zgłoszenia

Zgłoszenia odbywają się drogą elektroniczną za pomocą formularza zgłoszeniowego.

Nagrody

Każdy uczestnik regat otrzyma dyplom i poczęstunek. Dla trzech najlepszych załóg przewidziane są puchary, w tym Puchar Rektora dla zwycięzców.

Kontakt do organizatora: trener Jakub Pankowski, CSA PG. Tel. 609 176 750, email: jakub.pankowski@pg.edu.pl.

 

652 wyświetleń