Jak AI może wspierać rozwój metropolii? Konferencja na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-22

Jak AI może wspierać rozwój metropolii? Konferencja na PG

AI grafika
Co nowego można jeszcze powiedzieć w temacie, który w ostatnich miesiącach przewija się dosłownie wszędzie: w mediach, internecie, grupach dyskusyjnych, czy nawet na spotkaniach ze znajomymi? Całkiem sporo, a przekonają się o tym uczestnicy konferencji na Politechnice Gdańskiej w czwartek 25 kwietnia 2024 r., poświęconej właśnie zagadnieniom związanym z AI. W programie m.in. debata ekspercka i wystąpienie prof. Włodzisława Ducha, jednego z najsłynniejszych polskich badaczy sztucznej inteligencji.

Wydarzenie pn. „Rozwój sztucznej inteligencji w budowie metropolii wiedzy” ma na celu zacieśnienie współpracy pomiędzy nauką, biznesem i samorządami w zakresie coraz prężniej rozwijających się narzędzi opartych o sztuczną inteligencję. Współorganizują je: Politechnika Gdańska, Ośrodek Przetwarzania Informacji Państwowego Instytutu Badawczego, a także Samorząd Województwa Pomorskiego oraz Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot.

Konferencja odbędzie się w Centrum Kompetencji STOS i będzie dostępna również on-line w formie transmisji na żywo na kanale PG na YouTube.

Specjaliści o możliwościach, szansach i wyzwaniach AI

W ramach konferencji odbędzie się debata ekspercka na temat możliwości, szans i wyzwań związanych z popularyzacją sztucznej inteligencji. Rozważania dotyczyć będą m.in. współpracy w zakresie wykorzystywania AI na linii nauka-biznes-sektor publiczny, możliwości, jakie AI daje obecnie w Polsce, Europie i na Świecie czy też zmian, na jakie powinniśmy przygotować się w najbliższej przyszłości.

Gościem specjalnym konferencji będzie prof. Włodzisław Duch, polski naukowiec, profesor nauk fizycznych specjalizujący się m.in. w sztucznej inteligencji, informatyce stosowanej czy neuroinformatyce. Prof. Duch wygłosi wykład, podczas którego poszuka odpowiedzi na pytanie: „Jak w inteligentny sposób wykorzystać sztuczną inteligencję?”.

Termin i miejsce wydarzenia

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 25 kwietnia 2024 r. o godz. 10:00 w Centrum Kompetencji STOS PG. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na kanale YouTube Politechniki Gdańskiej.

565 wyświetleń