Tajemnice nauki na wyciągniecie ręki. PG zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-04-18

Tajemnice nauki na wyciągniecie ręki. PG zaprasza na Bałtycki Festiwal Nauki

Bałtycki Festiwal Nauki 2024
Co sprawia, że dysk frisbee frunie? Jak silne są nasze fale mózgowe? Do czego przyda nam się soroban? Ile asfaltu jest w asfalcie? Odpowiedzi na te i inne pytania przyniosą ciekawe pokazy, wykłady i warsztaty, które znalazły się w bogatym programie 21. edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie zaplanowano w dniach 23-26 maja na Politechnice Gdańskiej oraz w Hevelianum, gdzie odbędzie się 3. Piknik Nauki Fahrenheita.

Tradycyjnie już w maju Politechnika Gdańska otwiera swoje laboratoria dla odwiedzających. Wszystko w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki, jednego z największych wydarzeń promujących naukę w Polsce. W programie tegorocznej, 21. edycji wydarzenia znalazło się ponad 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Nie zabraknie pokazów w laboratoriach, warsztatów, prezentacji multimedialnych, a także wycieczek w niedostępne zazwyczaj zakamarki Politechniki Gdańskiej. To doskonała okazja, by poznać interesujący świat architektury, robotyki, chemii, elektroniki, budownictwa, energetyki, fizyki, ochrony środowiska, inżynierii, matematyki i wielu, wielu innych dziedzin. Każdy z uczestników z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Do udziału w Bałtyckim Festiwalu Nauki zapraszamy wszystkich, niezależnie od wieku. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 maja na terenie kampusu Politechniki Gdańskiej. Wszystkie atrakcje są bezpłatne, jednak na część zajęć obowiązują wcześniejsze zapisy.

Bałtycki Festiwal Nauki – program

Zobacz jak bawiliśmy się podczas festiwalu w ubiegłym roku:

3. Piknik Nauki Fahrenheita

W niedzielę 26 maja, PG połączy siły z Gdańskim Uniwersytetem Medycznym oraz Uniwersytetem Gdańskim, by jako Uczelnie Fahrenheita zaprosić na 3. Piknik Nauki Fahrenheita. Wydarzenie organizowane jest przez związek uczelni oraz Hevelianum w Gdańsku. Piknik ma na celu przybliżyć naukowe zagadnienia zarówno najmłodszym odkrywcom, jak i dorosłym uczestnikom. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji, związanych zarówno z naukami ścisłymi, jak i medycznymi czy humanistycznymi.

3. Piknik Nauki Fahrenheita – program i szczegółowe informacje

1353 wyświetleń