Jedź, fotografuj i zdobywaj nagrody | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-17

Jedź, fotografuj i zdobywaj nagrody

Konkurs fotograficzny
Przygotuj aparat lub telefon i złap kadr na przyjazne dla klimatu niskoemisyjne dojazdy na Politechnikę Gdańską. Ogłaszamy konkurs fotograficzny pt. „Zrównoważony transport w obiektywie”, którego celem jest upowszechnienie i promocja wykorzystania roweru, hulajnogi lub urządzenia transportu osobistego (uto) w codziennych dojazdach na naszą uczelnię.

Czekamy na zdjęcia, które prezentują rower, hulajnogę czy inne urządzenia transportu osobistego (lub ich część) na tle rozpoznawalnych miejsc na terenie kampusu PG. Złap kadr, który zainspiruje innych do wyboru niskoemisyjnych, przyjaznych dla klimatu środków transportu i zdobądź nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wysłać w terminie pomiędzy 20.05 a 30.06 maksymalnie 4 zdjęć w formie elektronicznej na adres sdgs@pg.edu.pl z dopiskiem „konkurs fotograficzny”. Zdjęcia muszą być zapisane w formacie JPG a ich minimalny rozmiar to 3000x4000 pikseli. Zgłoszenie powinno zawierać tytuł zdjęcia, imię i nazwisko autora oraz jego adres e-mail.

Nadesłane zdjęcia będą oceniane według następujących kryteriów:

• Fotografia charakteryzująca się starannością i pomysłowością (0-3 pkt)
  • Fotografia ukazująca miejsca charakterystyczne i rozpoznawalne na terenie kampusu PG (0-2 pkt)
  • Fotografia pokazująca członka lub członków społeczności akademickiej (1 pkt)
  • Fotografia prezentująca florę lub faunę obecną na terenie kampusu PG (1 pkt)

Na autorów najwyżej ocenionych zdjęć czekają  nagrody: udział w profesjonalnych warsztatach fotograficznych oraz gadżety PG. Nagrody zostaną przyznane podczas finału 3. edycji kampanii Rowerem na Uczelnię w ramach Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju PG, który odbędzie się w dniach 14–18.10.2024 r.

Zapoznaj się z regulaminem konkursu i złap inspirujący kadr na zrównoważony transport już dziś!

„Zrównoważony transport w obiektywie”  regulamin konkursu