Kolejne spotkanie z cyklu „Kariera w plenerze” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-14

Kolejne spotkanie z cyklu „Kariera w plenerze”

Dwoje młodych ludzi na dworze czyta notatki
Biuro Karier i Absolwentów PG i Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa zapraszają wszystkich studentów i absolwentów na drugie już spotkanie w ramach wiosennego cyklu „Kariera w plenerze”. Wydarzenie odbędzie się 16 maja od 10:00 do 14:00 na świeżym powietrzu – na zieleńcu przed budynkiem nr 40.

W ramach cyklu „Kariera w plenerze” Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa gości na terenie uczelni przedsiębiorców, u których zatrudnienia mogą szukać obecni studenci oraz absolwenci wydziału. Tuż po majówce odwiedziła nas firma Eaton. Teraz uczelnia gościć będzie przedstawicieli firmy Expom S.A., specjalizującej się w konstrukcjach stalowych m.in. dla sektora budowlanego czy branży offshore. Wydarzenie zaplanowano na czwartek, 16 maja w godzinach 10:00-14:00 w bezpośrednim sąsiedztwie budynku WIMiO (bud. nr 40).

Dla studentów, którzy wezmą udział w wydarzeniu, została przygotowana smaczna niespodzianka. Aby ją otrzymać, wystarczy porozmawiać z pracownikami przy stoisku. Na uczestników czekać będzie również strefa relaksu, w której będzie można pograć w gry.

Dodatkowo podczas wydarzenia, w godzinach od 12:00 do 13:00 w sali nr 212 w budynku nr 40, odbędzie się spotkanie z przedstawicielem firmy, który opowie o współrzędnych systemach pomiarowych w zastosowaniach inżynierskich.

Expom S.A. to renomowana firma, specjalizująca się w budowie konstrukcji stalowych. To lider w branży, dostarczający kompleksowe rozwiązania dla różnorodnych sektorów, w tym dla sektora budowlanego, offshore, przemysłowego oraz energetycznego. Expom dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym, który umożliwia przeprowadzenie kompleksowego procesu produkcji od projektowania, spawania, obróbki maszynowej, wyposażania w instalacje elektryczne, pneumatyczne, hydrauliczne, mechaniczne aż po finalny montaż konstrukcji stalowych i gotowych urządzeń. Doświadczony zespół inżynierów, konstruktorów i pracowników produkcyjnych gwarantuje najwyższą jakość i precyzję wykonania konstrukcji. Działalność firmy skupia się głównie na żurawiach okrętowych, które są niezbędne w sektorze morskim i offshore do podnoszenia i przemieszczania ciężkich ładunków na statkach i platformach wiertniczych.