PG w mediach. Rekrutacja na studia i naukowy festiwal na PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-27

PG w mediach. Rekrutacja na studia i naukowy festiwal na PG

grafika pg w mediach
W dniach 20-26 maja w mediach ukazało się 721 wzmianek na temat Politechniki Gdańskiej.

Poniżej prezentujemy wybrane materiały dotyczące PG, jakie ukazały się w telewizji, radiu i na portalach w minionym tygodniu.

Bałtycki Festiwal Nauki i Piknik Nauki Fahrenheita

Politechnika Gdańska przygotowała 100 różnych propozycji z 40 dyscyplin naukowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki, wykłady – o Bałtyckim Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej informowały m.in.

TVP3 Radio Gdańsk Radio Kaszebe Naszemiasto.pl

Natomiast relacje z Pikniku Nauki Fahrenheita zorganizowanego przez Uczelnie Fahrenheita (Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Gdański) można znaleźć m.in. w następujących tytułach:

gdansk.pl RMF

Rekrutacja na studia

Politechnika Gdańska rozpoczęła rekrutację na studia na rok akademicki 2024/2025. W ofercie kształcenia jest 37 kierunków na ośmiu wydziałach. Informowały o tym m.in.:

Radio Gdańsk Zawsze Pomorze

Osoby neuroróżnorodne w miejscu pracy

Osoby neuroatypowe mogą stanowić około 20 procent populacji. Dr Michał Tomczak i dr Joanna Szulc z Wydziału Ekonomii i Zarządzania wypracowali zalecenia dla pracodawców dotyczące procesu rekrutacji i onboardingu pracowników neuroatypowych, skupiając się na osobach w spektrum autyzmu. O badaniach naukowców z WZiE informował kolejny tytuł:

Business Insider

Ponadto:

Prof. Jacek Rumiński z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki komentował dla telewizji Polsat przyjęcie unijnego AI Act.

O inteligentnych miastach, czyli takich, które wiedzą, jak chciałyby korzystać z technologii, opowiadał w Radiu Nowy Świat opowiadał dr hab. inż. Aleksander Orłowski, prof. PG z Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

74 wyświetleń