PG w mediach. Rozmowy z naukowcami i sukcesy młodych architektów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-06

PG w mediach. Rozmowy z naukowcami i sukcesy młodych architektów

grafika pg w mediach
W dniach 29 kwietnia – 5 maja w mediach tradycyjnych i społecznościowych ukazało się 416 wzmianek nt. Politechniki Gdańskiej.

Poniżej prezentujemy wybrane materiały.

20 lat w UE – największe inwestycje na uczelniach

W „Panoramie” w TVP3 Gdańsk przedstawiono największe i najważniejsze inwestycje dofinansowane ze środków unijnych na trójmiejskich uczelniach, w tym Centrum Kompetencji STOS Politechniki Gdańskiej, siedzibę superkomputera Kraken.

TVP3 Gdańsk [Panorama, 29.04, od ok. 18.27 min.]

Osoby neuroróżnorodne na rynku pracy

Dr Michał Tomczak z Wydziału Zarządzania i Ekonomii w rozmowie z redaktor Alicją Samolewicz-Jeglicką na antenie Radia Gdańsk mówił o sytuacji osób neuroróżnorodnych na rynku pracy i wynikach pierwszych tak dużych badań w tym obszarze w Polsce, które zostały przeprowadzone na Politechnice Gdańskiej.

Radio Gdańsk

Co wpływa na kondycję budżetów samorządów?

Dr hab. inż. Alicja Sekuła, prof. PG w Wydziału Zarządzania i Ekonomii udzieliła wypowiedzi eksperckiej nt. trudności dotyczących finansów, z którymi muszą mierzyć się samorządy.

Rzeczpospolita

Ambisonia i inne tajniki nagrywania dźwięku

O wielkim chórze, który… wcale nie musi spotkać się na próbach w sali koncertowej i tajnikach nagrywania dźwięku opowiadał dr inż. Bartłomiej Mróz, z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w rozmowie z redaktorem Arturem Wolskim w audycji „Eureka” w „Jedynce” Polskiego Radia.

Audycja została wyemitowana w PR 30 kwietnia.

Absolwent PG na liście najbardziej obiecujących architektów Europy

Karol Domachowski, absolwent PG znalazł się gronie najbardziej obiecujących europejskich architektów poniżej 40 roku życia. Jest jednym z zaledwie dwóch Polaków, których nazwiska znalazły się na liście przygotowanej przez European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz Chicago Athenaeum.

Rzeczpospolita Label Magazine

Studencka nagroda za system oświetlenia dla transportu publicznego

Kacper BernatOliwia Kłos oraz Mateusz Fuks — studenci Wydziału Architektury zdobyli wyróżnienie w konkursie „Oprawa oświetleniowa do przestrzeni publicznych i komercyjnych”, którego organizatorem jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Architekturaibiznes.pl