[PG w mediach] Współpraca dla atomu, sukcesy młodych architektów i Technikalia.24 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-13

PG w mediach
W dniach od 6 do 12 kwietnia w mediach pojawiły się 773 wzmianki o Politechnice Gdańskiej. Przedstawiamy listę najciekawszych publikacji z ostatniego tygodnia.

Politechnika Gdańska i Bechtel Polska podpisały list intencyjny

Amerykańska firma Bechtel, która razem z Westinghouse Electric Company ma zbudować w gminie Choczewo pierwszą w Polsce elektrownię jądrową, podpisała list intencyjny ws. nawiązania bliskiej współpracy z największą uczelnią techniczną w północnej Polsce – Politechniką Gdańską. O fakcie informowały zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie media, w tym m.in.: RMF FM, Radio Zet, Radio Złote Przeboje, TOK FM, Antyradio, Radio Pogoda czy Radio Gdańsk, TVP Gdańsk.

TVP Gdańsk RMF24 Trójmiasto.pl Nauka w Polsce Radio Gdańsk Dziennik Bałtycki Zawsze Pomorze Radio Kaszebe Pomorskie.eu Pomorski Urząd Wojewódzki Gospodarka Morska Energetyka24

Święto studentów, czyli Technikalia.24

W minioną sobotę, 11 maja, studenci rozpoczęli tradycyjne, majowe świętowanie. Na wydarzeniu Technikalia.24, czyli juwenaliach Politechniki Gdańskiej zagrali m.in. Young Leosia, Igo czy VIDEO. Wydarzenie zapowiadały oraz relacjonowały m.in. rozgłośnie radiowe, jak np. Radio Plus czy Radio Gdańsk. O Technikaliach przeczytamy także na Trojmiasto.pl:

Trójmiasto.pl

O „wakacjach kredytowych” w Radio Gdańsk

Gościem audycji „Ludzie i Pieniądze” w Radiu Gdańsk był prof. Piotr Dominiak. Rozmowa dotyczyła m.in. tzw. wakacji kredytowych, rynku mieszkań oraz sytuacji ekonomicznej w Europie i na świecie.

Radio Gdańsk

Sukcesy młodych architektów z PG

O zwycięskich projektach studentów Politechniki Gdańskiej pisze portal Architektura i Biznes. Alicja Jackowska i Ewa Bombalicka zaproponowały projekt Muzeum Żeglarstwa Polskiego we Władysławowie. Z kolei Jan Momot i Mateusz Płudowski zdobyli nagrodę główną w kategorii „Skala definicji” (budynek lub zamknięta przestrzeń publiczna) na międzynarodowym konkursie PLEA Sustainability & Resilience Student Design Competition 2024. Studenci PG przedstawili projekt „Circadian Retreat House in Bieszczady”.

Architektura i Biznes – projekt AURA Architektura i Biznes – konkurs PLEA

O sprytnych miastach w Radiu Naukowym

Czym charakteryzują się smart cities, czyli miasta inteligentne, świadome i sprytne? Jak technologia może wspierać samorządy oraz jak z głową zarządzać wprowadzaniem rozwiązań typu smart? O tym na antenie Radia Naukowego opowiada – prof. Aleksander Orłowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG.

YouTube Spotify Apple Podcasts Google Podcasts

Dumni z munduru

W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Dzień Dumy z Munduru. Święto ustanowione zostało przez Ministra Obrony Narodowej i przypada 10 maja. Tego dnia żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej mogli w swoich miejscach pracy pokazać się w mundurze polowym. Wśród takich, którzy to uczynili znaleźli się również pracownicy naszej uczelni.

TVP Gdańsk (materiał rozpoczyna się w 17 min. 20 sek.)