Promocja książki prof. Aleksandra i Aleksandry Kołodziejczyków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-09

Promocja książki prof. Aleksandra i Aleksandry Kołodziejczyków

Profesorostwo Kołodziejczyk
Prof. Aleksandra Kołodziejczyk i prof. Aleksander Kołodziejczyk. Fot. Tytus Caban/Biblioteki PG
23 kwietnia 2024 r. w Auli PG odbyła się promocja książki Państwa prof. Aleksandra i Aleksandry Kołodziejczyków, zorganizowana przez Bibliotekę PG. Zauroczenie muzyką, śpiewem, odczytywanymi fragmentami publikacji – to wszystko towarzyszyło uczestnikom podczas promocji książki „Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne, tom 2".

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono uczestników, wśród których obecni byli m.in. prof. Mariusz Kaczmarek, prorektor ds. kształcenia, rektorzy PG poprzednich kadencji oraz prof. Piotr Stepnowski, rektor UG.

Otwarcia spotkania dokonała dr Anna Dąbrowska, dyrektor Biblioteki PG, która prowadziła całą uroczystość. Następnie prof. Agata Kot-Wasik, dziekan Wydziału Chemicznego zaprezentowała sylwetki autorów. Publiczność wysłuchała znakomitego recitalu dr Dominiki Glapiak i dr. Mikołaja Sikały. Kolejnym muzycznym elementem spotkania był fantastyczny występ Chóru Akademickiego PG pod dyrekcją prof. dr. hab. Mariusza Mroza.

Oczywiście nie zabrakło zaprezentowania fragmentów publikacji – dokonały tego: prof. Aleksandra Kołodziejczyk, prof. Krystyna Dzierzbicka, prof. Magdalena Śliwka-Kaszyńska i prof. Agata Kot-Wasik. Chętni mogli zakupić egzemplarz wraz z dedykacją, wpłacając datki do puszki z przeznaczeniem na wsparcie studenta PG, Filipa Cudnocha, który zmaga się z ciężką chorobą.

Przypominamy, że publikację Substancje groźne, niebezpieczne i pożyteczne, tom 2" można nabyć w e-sklepie PG.