Studenckie świętowanie trwa. Przed nami Juwenalia Gdańskie 2024 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-05-14

Studenckie świętowanie trwa. Przed nami Juwenalia Gdańskie 2024

Juwenalia Gdańskie 2024
Dwa dni koncertów, trzynastu artystów, strefa gastro i liczne wydarzenia towarzyszące, To wszystko i wiele innych atrakcji czeka studentów i nie tylko podczas Juwenaliów Gdańskich. W piątek i sobotę, 17 i 18 maja, na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejna już edycja wspólnego świętowania. Bilety wciąż w sprzedaży.

Po raz piąty wszystkie gdańskie publiczne uczelnie, we współpracy z Fundacją Gdańską, zapewnią niezapomnianą zabawę w ramach tradycyjnego święta studentów. Koncerty, rozbudowana strefa atrakcji, a także coś na mały i duży głód to tylko przedsmak tego, co czeka uczestników na Placu Zebrań Ludowych. Do wspólnego spędzenia czasu zapraszają: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu – uczelnie pokazujące, że brać studencka chce i potrafi bawić się razem, bez podziałów.

Kto wystąpi?

Tegoroczna edycja zaprezentuje aż 13 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, prezentujących różnorodne brzmienia. Wśród nich pojawią się hip-hopowi mistrzowie, tacy jak, zdobywający serca studentów White 2115, ale również Gibbs, Tribbs, Guzior, Dre$$code czy Gruby Mielzky. O punkrockowe brzmienia zadba zespół Pull the Wire, podczas gdy Lordofon i Jamal zagwarantują doskonałą zabawę. Fanów alternatywnej muzyki na pewno przyciągnie Vito Bambino, a sympatyków klasyki – zespoły Bajm oraz LemON. Zapowiadają się niezwykle intensywne dwa dni na Placu Zebrań Ludowych.

– To bardzo ważne, że mimo różnic, które są piękne, to wydarzenie przygotowywane jest wspólnie. Bo razem można lepiej i więcej! – podkreślała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Mam nadzieję, że przygotowany zestaw artystów jest na tyle urozmaicony, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ja nie ukrywam, że szczególnie czekam na Vito Bambino, ale jestem też ciekawa, co nam zaprezentuje Dj Tribbs. Z kolei tych, którzy lubią kawałki, przy których bawili się także ich rodzice, z pewnością zainteresują koncerty zespołów Bajm i LemON.

– W naszej różnorodności jest siła. Jesteśmy rozmaitymi uczelniami, a potrafimy stworzyć coś wspólnego. Zapraszam wszystkich gorąco do udziału w Juwenaliach, które są niepowtarzalne – mówiła prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich Politechniki Gdańskiej. – Bezcenne jest to, że organizowane są przez młodych ludzi nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich. Przyjdźcie więc na wybrany koncert, a najlepiej na wszystkie i świetnie się bawcie!

Bilety

Bilety na Juwenalia Gdańskie 2024 sprzedawane są online. Podzielone zostały na wersję studencką oraz dla innych zainteresowanych, na jeden dzień i karnet dwudniowy. Do 16 maja bilety można kupić w II puli, w której ceny prezentują się następująco:

  • 75 zł – bilet studencki
  • 120 zł – karnet studencki
  • 125 zł – bilet normalny
  • 220 zł – karnet normalny

Od pierwszego dnia koncertów obowiązywać będzie III pula biletów.

Do zakupu biletów studenckich upoważniają ważna legitymacja wszystkich uczelni publicznych oraz prywatnych, a także międzynarodowa legitymacja ISIC.

Atrakcje na mapie juwenaliów i nie tylko

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić na mapę Juwenaliów Gdańskich wiele atrakcji, które zawierają bogatą ofertę aktywności skierowaną do uczestników wydarzenia. Powraca także hit poprzedniej edycji – Strefa Brokatu. To właśnie tam będzie można zadbać o koncertowy look korzystając, z profesjonalnych usług z zakresu makijażu i fryzjerstwa, w tym m.in. kolorowych warkoczyków oraz brokatu, czy diamencików na twarzy. Nie zabraknie również Strefy Gastro, gdzie uczestników karmić będzie 20 Food Trucków z różnych stron świata, Alko Strefy oraz Strefy Studenckiej, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowują atrakcje, m.in. boisko do flanek, festiwal kolorów, tor przeszkód z alko i narkogoglami, czy turniej beerponga. W ramach tej strefy uczestnicy będą mogli bawić się do różnorodnej muzyki przygotowanej przez niezawodnych dj’ów, odpowiedzialnych za dobrą zabawę, która nie zakłóci brzmień z sceny głównej.

Na terenie Placu Zebrań Ludowych znajdą się również Strefy Partnerów: trójmiasto.pl, Biedronka, BWM Bawaria Motors Gdańsk, organizacja Operacja Czysta Rzeka, DKMS, Regionalne Centrum Wolontariatu, Tramwaj Zwany Pożądaniem oraz Strefa Studencka, na której każda z uczelni przygotowała specjalny i unikalny program rozrywkowy.

Juwenalia Gdańskie to w tym roku także akcje społeczne i proekologiczne, w tym m.in. Operacja Czysta Rzeka. Uczestnicy Juwenaliów, wspólnymi siłami zaangażowali się w sprzątanie rzek i terenów zielonych. W środę, 8 maja odbyło się sprzątanie Opływu Motławy, a we wtorek 14 maja sprzątanie Podleśnej Polany. Dzień przed startem Juwenaliów Gdańskich, w czwartek 16 maja, odbędzie się  z kolei kajakowa akcja sprzątania Martwej Wisły.

Juwenalia Gdańskie – szczegółowe informacje

560 wyświetleń