Wzrost gospodarczy a nowe technologie. Międzynarodowa konferencja na PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-20

Wzrost gospodarczy a nowe technologie. Międzynarodowa konferencja na PG

Konferencja naukowa
Wydział Zarządzania i Ekonomii PG zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Technology, Innovation and Growth 2024, która stanowi część obchodów 120-lecia uczelni. Wydarzenie odbędzie się w dniach 23–24 maja. W programie wystąpienia znakomitych i uznanych ekonomistów oraz panele dyskusyjne.

Podczas konferencji naukowcy – ekonomiści, socjolodzy, politolodzy czy inżynierowie – z ponad 20 zagranicznych ośrodków zajmujących się analizą powiązań technologicznych w gospodarce światowej, źródłami wzrostu gospodarczego oraz zmianami na rynkach pracy w wyniku rozwoju technologii przedstawią najnowsze wyniki badań nad powiązaniami technologicznymi w gospodarce światowej, źródłami wzrostu gospodarczego oraz wpływem technologii cyfrowych i sztucznej inteligencji na rynki pracy. Uczestnicy dyskutować będą nad tym, jak rewolucja cyfrowa wpływa na rozwój i produktywność, czy wyścig technologiczny kreuje nowych światowych liderów oraz jak zmienia się sytuacja pracowników i przedsiębiorstw w coraz bardziej zdigitalizowanym świecie.

W ramach wydarzenia wykłady plenarne wygłoszą znakomici ekonomiści, w tym m.in:

• prof. Holger Görg (Kiloński Instytut Gospodarki Światowej, Niemcy),
  • prof. Klaus Prettner (Uniwersytet Ekonomiczny w Wiedniu, Austria),
  • prof. Francesco Venturini (Uniwersytet w Perugii, Włochy),
  • prof. Jakub Growiec (Szkoła Główna Handlowa w Warszawie).

Spotkanie będzie także okazją do podsumowania projektu NCN – „Specjalizacja technologiczna a dywergencja produktywności w erze digitalizacji, automatyzacji i sztucznej inteligencji”, pod kierownictwem dr hab. inż. Aleksandry Parteki, prof. PG z Wydziału Zarządzania i Ekonomii naszej uczelni.

Ze szczegółowym programem spotkania zapoznać można się na stronie internetowej konferencji.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w TIG 2024, jako słuchacze, proszone są o kontakt na adres: tigconference@zie.pg.edu.pl

Organizatorem konferencji jest Wydział Zarządzania i Ekonomii, a osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie wydarzenia są: dr hab.inż. Aleksandra Parteka, prof. PG, dr Aleksandra Kordalska, dr Dagmara Nikulin oraz mgr Igor Niemczyk. Konferencję patronatem honorowym objęli: rektor Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztof Wilde, Uczelnie Fahrenheita oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne.