Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne razem z SSPG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-05-23

Zadbaj o swoje zdrowie psychiczne razem z SSPG

sspg
Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zaprasza wszystkich studentów do uczestnictwa w Tygodniu Zdrowia Psychicznego. W programie m.in. warsztaty, webinary i prelekcje.

Tydzień Zdrowia Psychicznego organizowany jest przez SSPG od 2021 roku.

– Pomysł na organizację tej akcji narodził się w pandemii, kiedy zauważyliśmy że zdrowie psychiczne studentów jest w coraz gorszym stanie. Chcieliśmy jako samorząd zaoferować im wydarzenie, podczas którego mogą zauważyć, że nie są sami i czeka na nich wsparcie. Dodatkowo webinary i warsztaty organizowane przez nas służą temu, by lepiej poznać siebie i działania naszego organizmu – tłumaczy Bartosz Chylmański, jeden z organizatorów.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 28 maja – 7 czerwca.

Program:

• 28 maja, wtorek

Godz. 9.0014.00 – standy Wydziałowych Rad Studentów wraz z Biurem ds. Osób z Różnorodnością Funkcjonalną, które zostaną wystawione w Gmachu Głównym

Godz. 15.15 – wykład Adama Kowalewskiego, certyfikowanego trenera metody Wima Hofa, polegającej na kontrolowaniu własnego oddechu i redukcji zmęczeniu i stresu w organizmie. Prowadzący zaprezentuje uczestnikom tę metodę i opowie o jej korzystnym wpływie na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Godz. 16.15 – warsztaty z kontrolowania własnego oddechu prowadzone przez Adama Kowalewskego.

Wykład i warsztaty odbędą się w Akademickim Klubie „Kwadratowa”. Wykład jest otwarty dla wszystkich chętnych, obowiązują zapisy na warsztaty:

• 3 czerwca, poniedziałek

12.00 – wspólne tańczenie zumby.
Spotkanie na trawniku pomiędzy budynkami WETI i WIMIO.

• 4 czerwca, wtorek

Godz. 12.00 – warsztat pt. „Jak wdzięczność, medytacja i kontakt z naturą zmieniają mózg. Najnowsze wyniki badań neuronaukowych.” Prowadzenie: prof. Joanna Mytnik, dyrektor Centrum Nowoczesnej Edukacji.

Wykład odbędzie się w sali 402 w Bratniaku, jest otwarty dla wszystkich chętnych.

• 5 czerwca, środa

Godz. 15.30 – wykład „Jak łączyć karierę zawodową ze studiami”. Prowadzenie Piotr Kudzia, pracownik reprezentujący ING Bank Śląski.

Godz. 17.00 – warsztaty „Prawo do porażki?". Prowadzenie Jerzy Kolczyński, certyfikowany trener mentalny.
Wykłady są otwarte, odbędą się w audytorium nr EA 1 na WETI.

• 6 czerwca, czwartek

Godz. 12.00 – warsztat z samoobrony, prowadzony przez Centrum Karate KIGAI.
Warsztat otwarty, odbędzie się w Centrum Sportu Akademickiego.

Godz. 17.00 –  warsztat taneczny z Martą Wasilewską, studentką PG, prywatnie instruktorką tańca.
Warsztat otwarty w Akademickim Klubie „Kwadratowa”.

• 7 czerwca, piątek

12.00-15.00, warsztat pt. „Wszystko, co potrzebujesz wiedzieć o stresie i przeżyć egzamin. Czym jest reakcja stresowa? Jak radzić sobie ze stresem przed egzaminem i w tego trakcie?” Prowadzenie Grażyna Knitter z Centrum Nowoczesnej Edukacji.
Warsztat otwarty, odbędzie się w sali nr 402 w Bratniaku.