Atom, nowy kierunek studiów i roboty wspomagane AI [PG W MEDIACH] | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-17

Atom, nowy kierunek studiów i roboty wspomagane AI [PG W MEDIACH]

PG w mediach
W dniach od 10 do 16 czerwca 2024 r. w mediach, w tym m.in. na portalach, w prasie, radiu i telewizji, pojawiło się 291 wzmianek o Politechnice Gdańskiej.

Poniżej przedstawiamy listę najciekawszych publikacji medialnych z ostatniego tygodnia.

Rektor PG o atomie w „Builderze”

W najnowszym wydaniu „Buildera” w segmencie poświęconym energetyce jądrowej jednym z ekspertów był prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej. Na łamach pisma opowiedział m.in. o  prowadzonych na PG kierunkach związanych z tą branżą, a także o umowie z koncernem Bechtel, który wespół z Westinghouse ma zbudować w Człuchowie pierwszą polską elektrownię jądrową.

Rola AI w robotyce

„Kilka lat temu, jeśli niepokoił nas rozwój robotyki połączonej ze sztuczną inteligencją, wystarczyło zamknąć drzwi. Dziś roboty z AI potrafią coraz więcej” – pisze w wydaniu ogólnopolskim „Gazety Wyborczej” oraz w wersji online red. Kasper Kalinowski. W szerokiej analizie dzisiejszych możliwości i umiejętności robotów, posiłkujących się algorytmami AI, ekspertem naukowym jest dr Michał Czubenko z Katedry Systemów Decyzyjnych i Robotyki na Wydziale ETI PG.

Gazeta Wyborcza

Nowy kierunek z PG w TVN24

Redakcja TVN 24 przygotowała zestawienie najciekawszych, nowych kierunków studiów na polskich uczelniach. W artykule opisano również nowy kierunek otwierany na Politechnice Gdańskiej, czyli technologie przemysłu 5.0.

TVN 24

PG wysoko w rankingu

W rankingu Times Higher Education Impact Rankings 2024 na drugim miejscu wśród polskich uczelni uplasowała się Politechnika Gdańska. Ranking ocenia uczelnie wyższe z całego świata pod względem ich zaangażowania w realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Trójmiasto.pl