Jubileuszowy Koncert Plenerowy już dziś o godz. 20.30 | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2024-06-20

Jubileuszowy Koncert Plenerowy już dziś o godz. 20.30

napis carmina burana
Prognoza pogody nam sprzyja! Potwierdzamy, że koncert Carmina Burana odbędzie się zgodnie z planem dziś o godz. 20:30 przed Gmachem Głównym PG.  

Zapraszamy całą społeczność Politechniki Gdańskiej, mieszkańców Gdańska i okolic oraz turystów odwiedzających nasz region na ten wyjątkowy, Jubileuszowy Koncert Plenerowy podczas którego pięć połączonych chórów pod batutą prof. Mariusza Mroza wykona kantatę sceniczną Carla Orffa „Carmina Burana".

„Carmina Burana" to nazwa trzynastowiecznego zbioru świeckich pieśni i poezji, głównie o tematyce miłosnej, na podstawie których w XX wieku niemiecki kompozytor i dyrygent Carl Orff skomponował utwór na orkiestrę, chór i głosy solowe. Dominują w nim rytm i prosto zharmonizowane partie chóralne. Najsłynniejszym fragmentem kantaty jest, znana nie tylko melomanom, rozpoczynająca i kończąca utwór pieśń chóru „O Fortuna".

Na scenie wystąpią: Chór Politechniki Poznańskiej „Volantes Soni", Chór Politechniki Warszawskiej, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej, chór dziecięcy „Canzonetta" Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku oraz Operowy Chór Dziecięcy Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Koncert poprowadzi Konrad Mielnik, gdański muzyk i dziennikarz.

Wydarzenie ma charakter piknikowy, otwarty dla wszystkich: zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych i osoby starsze. Przewidziana została płatna strefa gastronomiczna. Ze względu na fakt, że koncert nie jest biletowany, prosimy o wcześniejsze przybycie. Uczestników zachęcamy do zabrania ze sobą koców, które będzie można rozłożyć na trawnikach przy Gmachu Głównym.

Wstęp wolny 

Pamiętajmy również, że koncert odbywa się pod gołym niebem, do czego niezbędna jest odpowiednia pogoda. Jeśli warunki atmosferyczne będą niekorzystne, organizator zastrzega sobie prawo do zmiany warunków organizacji wydarzenia. 

Pobierz mapę 

Regulamin koncertu 

1598 wyświetleń