IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium” | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2024-06-06

IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium”

grafika ideatorium
Dwadzieścia wystąpień Ideatorek i Ideatorów z trzynastu uczelni, wykłady, warsztaty, debaty, a do tego spotkania robocze liderek i liderów centrów doskonałości dydaktycznej polskich uczelni i wiele więcej – w dniach 7-8 czerwca na Politechnice Gdańskiej odbędzie się IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium”.

Ideatorium to wydarzenie adresowane do wykładowczyń i wykładowców (także doktorantek i doktorantów), dla których praca dydaktyczna jest ważna. To przestrzeń wzajemnej inspiracji w zakresie projektowania angażujących zajęć.

W programie konferencji organizowanej przez Centrum Nowoczesnej Edukacji PG, która odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Audytorium Novum (budynek nr 17 na mapie kampusu), znalazły się m.in.:

• wykłady: „Czy smoki zmienią system edukacji w Polsce?”, „Jak edukacja wyższa może sprostać wymaganiom nowej generacji studentów?”, „Kultura Feedbacku fundament nowoczesnej edukacji”
  • debaty: „O (nie)porównywalności kształcenia na uczelniach”, „Model kształcenia: zmiana, ale jaka?”
  • warsztaty dydaktyczno-metodyczne: Jak upuścić mikrofon wystąpienia publiczne i prezentowanie (się)”, „Gamifikacja przedmiotów akademickich: jak budować systemy motywacyjne dla studentów?”, „Tutoring akademicki: edukacja spersonalizowana” [zapisy przez formularz]
  • a także wystąpienia praktyków, panel dyskusyjny, plenerowa impreza integracyjna.

Szczegółowy program

IX Ogólnopolska Konferencja Dydaktyki Akademickiej „Ideatorium” odbywa się pod patronatem Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wildego.

Wydarzenie, w którym udział weźmie 170 uczestników z 53 uczelni z całej Polski, będzie transmitowane na kanale Centrum Nowoczesnej Edukacji PG na YouTube.

Strona konferencji